Maturantët ende në provim, eksperti i Arsimit në PD denoncon shpërndarjen e testit në internet: Miradministrim i çorganizuar, suksese në jetë zysh Kushi

1623059341_mehmetaj.jpg

Teksa maturantët janë ende duke zhvilluar provimin e gjuhës shqipe dhe letërsisë, eksperti i Arsimit pranë PD, Ndriçim Mehmet ka denoncuar, se testi ka qarkulluar nëpër rrjete sociale.

Përmes një postimi në rrjetin e tij social Facebook, Mehmeti shkruan se në orën 10:00, momenti kur maturantët zunë vend nëpër klasat për të zhvilluar provimin, testi “ka marrë rrugët nga shkollat në tryezat e kafeneve për zgjidhje dhe dorëzim përgjigjesh në kohën e duhur”.

Me tone ironike, Mehmeti shkruan se kjo situatë është pasojë e çorganizimit me sukses nga Ministria e Arsimit.

“Suksese ne jete zysh Kushi”, shkuan ai në fund.

Postimin e tij, eksperti i Arsimit pranë PD, e ka shoqëruar edhe me foto të provimit të plot, që sipas tij kanë qarkulluar menjëherë në internet.


Lajmi kryesor:

Provimet e Maturës, sot testimi për Gjuhën Shqipe dhe Letërsinë! Teza qarkulloi në internet, disa prej maturantëve: Ishte e njëjta me atë që bëmë


J.GJ./J.SH./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Grupimi Berishës koalicion me LSI për zgjedhjet e 6 marsit. Mendoni se ky vendim do u sjellë:×

Lajmi i fundit

John

Ukraina akuzon SHBA-në se po dëmton ekonominë duke nxitur panik për luftën