Mbahen homazhet për presidentin e Elbasanit, Ahmataj: Nuk duhej të ikte kaq shpejt

Janë zhvilluar sot në ambientet e stadiumit ‘Elbasan Arena’ homazhet për presidentin e klubit të Elbasanit Arben Laze, i cili ndërroi jetë në moshën 53-vjeçare për shkak të një ataku kardiak të pësuar dy ditë më parë. Në homazhet për Lazen, i cili pak vite më parë i solli titullin kampion Elbasanit pas një mungesë të gjatë, morën pjesë shumë figura të shquara të futbollit shqiptar.

Julian Ahmataj, ish-futbollist i Elbasanit: “Arben Laze nuk ishte thjeshtë një president, por një mik i të gjithë komunitet të futbollit. Nuk ka mbetur njëri në futbollin shqiptar që nuk është ulur njëherë në tavolinë me Arben Lazen. Ai kishte zemrën e madhe dhe nuk e meritonte të ikte kaq shpejt.”

Vasil Bici, trajner futbolli: “Futbolli shqiptar humbi një njeri që ka kontribuar shumë për zhvillimin e tij, kryesisht atë të Elbasanit.”

Bujar Gogunja, ish-portier i Elbasanit: “Një njeri që nuk do i vijë më Elbasanit, në radhë të parë si njeri. Si Elbasani ashtu edhe Shqipëria e njihte për karakterin që kishte. Është një humbje shumë e madhe për qytetin tonë.”

Arben Laze ishte president i klubit të Elbasanit për 24 vite .

Ne.k./AV/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A besoni se SPAK do të bëjë drejtësi për 21 janarin?×

Lajmi i fundit

Joe Biden rezulton pozitiv me COVID! Reflekton për tërheqjen nga gara për President dhe kandidaturën e Harris

Joe Biden rezulton pozitiv me COVID! Reflekton për tërheqjen nga gara për President dhe kandidaturën e Harris