Mbajtën qeverinë në 'këmbë', postet e tjera që iu besuan partisë shqiptare në Maqedoni

Pas marrëveshjes zyrtare mes kryeministrit Zoran Zaev dhe kryetarit të Partisë Alternativa, Afrim Gashi, për hyrjen në Qeveri të kësaj të fundit, Zaevi tregoi se Alternativës i janë besuar 3 ministri, tre zëvendësministra dhe shumë Institucione dhe agjenci të vendit. Më konkretisht i janë besuar:

Ministria e Shëndetësisë

Ministria e Shoqërisë Informatike

Ministria e Diasporës

Gjithashtu i janë besuar edhe 3 zëvendësministra në:

Ministrinë e Arsimit dhe Shkencës

Ministrinë e Kulturës

Ministrinë e Bujqësisë


Lajmi kryesor:

Zaev siguron shumicën parlamentare, një tjetër parti shqiptare i bashkohet në koalicion


SI.E./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A mendoni se Presidenti i ri do të jetë një prej emrave të propozuar nga opozita?×

Lajmi i fundit

John

10 mln euro grante për Start Up-et për sipërmarrësit e rinj, ministrja Bilali në ‘Pa Protokoll’: Aplikimet të hapura që nga 16 maji, ja 3 kategoritë që përfitojnë