‘Mbape si ninxha’, shakatë mes ndjekësve pas kërkesës së yllit të Francës

‘Mbape si ninxha’, shakatë mes ndjekësve pas kërkesës së yllit të Francës

Kylian Mbappe

Sulmuesi i Francës, Kylian Mbappé pësoi një thyerje të hundës pas një përplasje në supin e mbrojtësit Danso dhe të gjithë u alarmuan për shkak se futbollisti mund të humbiste pjesën tjetër të Europianit.

Pas kontrolleve të shumta është vendosur që ai nuk do ti nënshtrohet një operacioni dhe pritet që të luajë në fushë me maskë në raundin e dytë të Grupit D kundër Holandës.

Pas këtij incidenti futbollisti ka kërkuar ndihmë në rrjetet sociale duke iu drejtuar pyetje ndjekësve të tij.

“Ide për maska?”, shkruan ai.

Ndërkohë të shumta kanë qenë reagimet nga ndjekësit që i kanë dërguar maskë me breshka njësoj si ato që i dërguan Nejmarit kur ishte tek PSG-ja.

Xh.K/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A besoni se SPAK do të bëjë drejtësi për 21 janarin?×

Lajmi i fundit

Zgjedhjet në Himarë, Kolegji Zgjedhor: KQZ të paraqesë projektvendim të ri për afatet

Zgjedhjet në Himarë, Kolegji Zgjedhor: KQZ të paraqesë projektvendim të ri për afatet