Mbi 100 persona në spital të Krujës me shenja helmimi, qytetarët për Report Tv: Kemi pirë ujë çezme

 

Qytetarët të cilët janë paraqitur në spitalin e Krujës me të vjella, kanë treguar për mikrofonin e Report Tv, se kanë konsumuar ujin e rrjetit, çka mund të jetë shkaktar për helmimin.

"Kemi të vjella kanë filluar mbrëmë në darkë, s'kam konsumuar ndonjë, thjesht ushqime të zakonshme, kam pirë ujë çezme, ka shqetësime me të vjella dhe goca

Kam unë dhe goca shqetësime, kemi konsumuar ujin e rrjetit

Kam të vjella, ushqim si përherë, ujë kam konsumuar, ujë të rrjetit, dje në darkë më janë shfaqur shqetësimet, kam edhe nipin që ka shfaqur shqetësime", shprehen disa nga qytetarët për mikrofonin e Report Tv.


Lajmi kryesor:

Mbi 150 persona, mes tyre dhe fëmijë, nga lagje të ndryshme të Krujës me shenja helmimi në urgjencë, 18 të shtruar në spital! Qytetarët: Kemi pirë në çezmë! Ndërpritet uji në të gjithë qytetin


B.K./KT/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Takimi i 7 mes dy qeverive Shqipëri-Kosovë dhe 16 marrëveshjet e nënshkruara i konsideroni:×

Lajmi i fundit

John

Rusia dhe Kina kundërshtojnë Samitin e Demokracisë si pengesë të modernizmit:Produkt i mentalitetit të Luftës së Ftohtë