Mbi 250 milionë të infektuar dhe mbi 5 milionë viktima nga koronavirusi në gjithë botën

Mbi 250 milionë të infektuar dhe mbi 5 milionë viktima nga koronavirusi në gjithë botën

Rastet me koronavirus në të gjithë botën janë duke u rritur, veçanërisht pas shfaqjes së varianteve të reja.

Sipas Ëorld Meters, që nga fillimi i pandemisë e deri ëm tani janë infektuar 250 milionë e 524 mijë e 158 persona.

Sakaq, viktimat janë 5 milionë e 63 mijë e 645 persona, ndërsa nga koronavirusi janë shëruar 226 milionë e 777 mijë e 527 pacientë.

Më te prekurit nga pandemia janë SHBA-të, me 47 milionë e 314 mijë e 139 të infektuar. E dyta renditet India me mbi 34 milionë dhe Brazili me mbi 21 milionë të prekur.

 

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A duhet miratuar rezoluta anti-korrupsion e propozuar nga PS?×

Lajmi i fundit

Turisti humb telefonin dhe Policia e Shtetit i ndihmon ta gjejnë e të vazhdojnë udhëtimin 

Turisti humb telefonin dhe Policia e Shtetit i ndihmon ta gjejnë e të vazhdojnë udhëtimin