POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Mblidhet shtabi i emergjencës në Kukës, vendoset ndërhyrja për hapjen e rrugëve në katër njësi administrative

Kryetari i Bashkisë së Kukësit, Bashkim Shehu ka zhvilluar një mbledhje me drejtorët dhe stafin e emergjencave lidhur me problematikat e situates së krijuar prej dëborës. Gjatë mbledhjes u vendos që të ndërhyet për hapjen e rrugëve në njësitë administrative në Shishtavec, Topojan, Zapod dhe Bicaj. Gjatë mbledhjes u diskutua edhe për masat e tjera organizative për shërbimin mjekësor, furnizimin dhe garantimin e ngrohjes në çerdhet e kopshtet dhe konviktin e institucioneve të tjera në vartësi dhe sigurimin e furnizimit të rregullt me ujë të pijshëm. Gjithashtu kryebashkiaku i bëri thirrje edhe 3 deputetëve të Kukësit që të kenë vëmendje për situatën.

ke.mu./l.q.
Komento