Mbytet peshkarexha në Durrës, ishte ankoruar për shkak të motit të keq! Do restaurohej në portin e vjetër

Mbytet peshkarexha në Durrës, ishte ankoruar për shkak të motit të keq! Do restaurohej në portin e vjetër

Porti i Durrësit

Një peshkarexhë është mbytur në Portin e Durrësit paraditen e kësaj të marte teksa ishte e ankoruar pas njoftimeve se do të kishte mot të keq. Mësohet se shkak është bërë një dëmtim që ka pasur duke bërë që të fuste ujë dhe të mbytej.

Sapo kanë konstatuar problemin, peshkatarët kanë njoftuar autoritetet për ndihmë. Sipas burimeve, peshkarexha do të kalohet në portin e vjetër të peshkimit për tu salduar dhe rastauruar.  Ndërkohë po punohet për nxjerrjen e peshkarexhës.

A.M./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • jano: 07/10/2022 21:00

  anija te nxirret nga uji dhe te shitet per skrap...nuk lihen anijet ne port o maakarenj.....

  Përgjigju
 • Scorpion: 06/10/2022 19:35

  Nuk mbytet anija, o kllufa. Mbytet njeriu ose kafsha, pra frymoret. Ne kete rast, fundoset.

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Jeni dakord me propozimin e Berishës që votimi të bëhet i detyrueshëm?×

Lajmi i fundit

Ulja e temperaturave sjell reshjet e borës në Korçë! Në rrugën për fshatin turistik të Dardhës rekomandohet lëvizja me goma dimri

Ulja e temperaturave sjell reshjet e borës në Korçë! Në rrugën për fshatin turistik të Dardhës rekomandohet lëvizja me goma dimri