Me 'Audi Q7' e 'Nissan' të vjedhur, sekuestrohen makinat luksoze në Kakavijë (VIDEO)

KAKAVIJË- Dy makina luksoze janë bllokuar në Kakavijë pasi ishin me numër shasie të falsifikuara dhe rezultonin të vjedhura jashtë vendit. Po ashtu është sekuestruar edhe një trajler gjithashtu me shasi të falsifikuar.  Në lidhje me këto vepra penale janë vënë nën hetim 4 persona.

Në hyrje të Shqipërisë, është sekuestrua një makinë e markës “Nissan”, me targa bullgare, në pronësi të një firme të huaj dhe në përdorim nga një grek me iniciale N. D., 56 vjeç, banues në Kozani, Greqi. Kjo makinë rezulton me numër shasie të dubluar (falsifikuar) dhe si rrjedhojë makina dyshohet ise është vjedhur dhe i trafikuar. Ndërkohë greku u procedua penalisht për veprën penale "Trafikim i mjeteve motorike".

Ndërkohë në dalje të Shqipërisë  u sekuestrua një  “Audi Q7”, me targa shqiptare, i drejtuar nga shqiptari A. B., 53 vjeç, banues me Vlorë. Kjo makinë rezultoi me numër shasie të dubluar (falsifikuar) dhe i vjedhur në vendet e BE-së. Drejtuesi u procedua për veprën penale "Trafikim i mjeteve motorike".

Po në dalje të Shqipërisë u sekuestrua edhe një “Rimorkio trajler”, i markës “Mercedes Benz”, me targa të Bosnje Hercegovinës, me drejtues boshnjakun me iniciale M. D., 41 vjeç, banues në Bosnje Hercegovinë. Ky automjet rezulton me numër shasie të dubluar (falsifikuar) dhe si rrjedhojë i vjedhur dhe i trafikuar. Shoferi u procedua për veprën penale "Trafikim i mjeteve motorike"

Po ashtu u sekuestrua një leje drejtimi greke e dyshuar si e falsifikuar. Leja e drejtimit ishte ne posedim te shqiptarit t V. P., 57 vjeç, banues në Greqi. Ai u vu nën hetim për veprën penale "Falsifikim i dokumenteve".

/d.ba./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A keni besim se sistemi zgjedhor do të ndryshojë për zgjedhjet e ardhshme parlamentare?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Do shpërndajë parlamentin? Meta: S'bëj lëvizje boshe! Do e bëj kur të ketë një opozitë gati për qeverisje