“Më do s’më do”, Al Bano luan me mikeshën e tij Zenepe Luka: Më do (Video)

Gazetarja Zenepe Luka dhe këngëtari i mirënjohur Albano Carrisi

Gazetarja Zenepe Luka ka një miqësi shumë vjeçare me këngëtarin e mirënjohur italian Albano Carrisi. Gazetarja nga Vlora ka publikuar një video në profilin e saj në Facebook, ku shihet se takon artistin italian dhe i dhuron atij një tufë me lule. Ndërkohë Carrisi fillon të luajë me petalet e luleve që merr.

“Më do, s’më do, më do, s’më do...më do!”- dëgjohet teksa thotë Al Bano dhe më pas përqafon miken e tij shqiptare.

Këngëtari mitik që ka shënjuar një epokë në muzikën italiane, ka ndikuar gjenerata të tëra me muzikën e tij edhe në Shqipëri. Albano Carrisi ka qenë dy herë në Tiranë për të dhënë koncert dhe hera e fundit ishte më datë 16 shtator 2016 për Shenjtërimin e nënë Terezës.

Lidhjet e tij me Shqipërinë janë të hershme në fakt kanë nisur nga momenti i pagëzimit me emrin Albano por janë intensifikuar deri në mbërritjen e momentit që ai mban krahas pasaportes italiane edhe atë shqiptare. Carrisi ka vizituar gjithashtu në Janar të këtij viti muzeumin “Bunkart 2”.

 

/r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A po menaxhohet si duhet nga autoritet shtetërore situata e zjarreve në vend?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Zjarri në Karaburun, Administrata e Zonave të Mbrojtura paralajmëron: Rrezikon të përparojë në drejtim të zonave të banuara në Dukat Fushë! Banorët të jenë vigjilentë