Pamjet nga lart nga Durrësi/ Droni 'skanon' dëmet që la pas tërmeti tragjik në qytetin bregdetar (VIDEO)

Qyteti i Durrësit vijon që të jetë në panik dhe frikë pasi lëkundjet e tërmetit kanë vijuar prej së martës në mëngjes edhe pse me itensitet më të ulët.

Report Tv sjell pamjet me dron nga qyteti bregdetar këtë ditë diele, ku mbizotëron heshtja, teksa një pjesë e qytetarëve janë larguar në qytete të tjera te të afërmit e tyre.

Përmes pamjeve nga lart me dron nga vija bregdetare, por edhe brenda qytetit, Report Tv sjell godinat që janë rrënuar nga tërmeti dhe ato që janë dëmtuar.

 

d.ba./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Zjarret në pyje, a kanë reaguar si duhet autoritetet shtetërore?

Komento

Komente

  • shqiptar: 01/12/2019 20:02

    une shpresoj qe keto shemtira pergjate rruges ne bregdetin e durresit te rezohen shume shpejt nga termeti tjeter i radhes nga zona aktive sizmike e adriatikut. kostoja njerezore e kesaj sigurisht qe do i faturohet kujt te munde, por pak rendesi kane keto per ligjet e natyres dhe shqiperine ne pergjithesi. Dhe eshte me se i sigurt rezimi e shkaterimi i kety shemtirave sepse NATYRA nuk fal. Perndryshe nje tsunami do e shpelaje kete zone te qelbur, ku nuk do as te kalosh me makine. Natyra punon ne nje menyre akoma misterioze dhe te panjohur plotesisht nga ne.

    Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Pogradec/ Rritet numri i emigrantëve në Shqipëri, ndalohen 5 persona që po transportonin 20 kurdë e marokenë