Me ferma kanabisi dhe 8 identitete, dëbohet shqiptari 32- vjeçar nga Britania! I sekuestrohen mijëra paund cash

Edlir Ganoshi dhe bashkëpunëtori i tij

Britani e Madhe- Shqiptari Edlir Ganoshi, identiteti real i të cilit është bërë me dije nga mediat e huaja u dëbua nga Britania drejt Shqipërisë. Ganoshi, i cili mbante 8 identitete, ishte pjesë e një bande kriminale e cila kontrollonte disa ferma kanabisi të shpërndara në zona të ndryshme të vendit nga ku përftohej rreth 2 milionë paund të ardhura çdo vit. Ky aktivitet kriminal mori fund në Prill të 2021-t, pas një operacioni që zgjati 10 muaj.

32-vjeçari u burgos në vitin 2018 për përfshirje në prodhimin e kanabisit dhe tani përballet me deportim pasi 10,000 £ cash u gjetën në vendin ku ai jetonte në prill të këtij viti. Ganoshi sipas mediave të huaja, mbikëqyrte dhe drejtonte bandën së bashku me Elidjon Pashallarin dhe Arber Ganoshin.

Pamje nga mediat e huaja

G.MO/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A duhet që Basha e Berisha të garojnë me kandidatë të përbashkët në zgjedhjet e pjesshme vendore?×

Lajmi i fundit

John

'Dita do të jetë me perspektiva të shkëlqyera për romancën tuaj'...Mësoni çfarë thotë horoskopi për ju sot