Me filmin Coda, aktori me aftësi të veçanta zgjidhet aktori më i mirë dytësor

Me filmin Coda, aktori me aftësi të veçanta zgjidhet aktori më i mirë dytësor

Troy Kotsur, babai i protagonistit të Coda - Shenjat e zemrës , fitoi si aktori më i mirë dytësor. 

Kjo është hera e parë që një aktor shurdhër-memec fiton një Oscar që nga viti 1986 kur kolegia Marlee Matlin e fitoi atë për fëmijët e një Zoti të Vogël

“Është fantastike të jesh këtu, të jesh pjesë e këtij udhëtimi fantastik dhe që filmi ynë ka arritur në të gjithë botën, madje na ftuan në Shtëpinë e Bardhë për një turne dhe unë u përpoqa t'u mësoja disa fjalë të këqija, por ata më thanë përmbahem. Dua të falënderoj teatrot për të shurdhërit që më kanë lejuar të zhvilloj artin tim dhe babain tim dhe fansat e mi më të mëdhenj, gruan dhe fëmijët e mi. Ky Oscar i kushtohet komunitetit të të shurdhërve." 


Lajmi kryesor:

Edicioni i 94-të, filmi 'Coda' fitues i çmimit Oscar! Will Smith qëllon me grusht Chris Rock në mes të skenës


G.B./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Arrestimi i mjekut, a po bëhet sa duhet për të luftuar korrupsionin në sistemin shëndetësor?×

Lajmi i fundit

Bie çmimi i naftës bruto në bursë, po tregtohen 85 USD/ fuçia! Forcimi i dollarit nuk lejon uljen e çmimit të karburantit në vend

Bie çmimi i naftës bruto në bursë, po tregtohen 85 USD/ fuçia! Forcimi i dollarit nuk lejon uljen e çmimit të karburantit në vend