Me maska dhe të shoqëruar nga prindërit, nxënësit në Elbasan rikthehen në shkollë: Do të mësojmë më mirë njohurit e vitit të kaluar

Me maska edhe të shoqëruar nga prindërit, nxënësit në qarkun e Elbasanit i janë rikthyer klasave për të marrë pjesë në mësimin plotësues.

Ata janë shprehur shumë të lumtur që i është dhënë mundësia të përsërisin me mësuesit njohurit e marra vitin e kaluar, një vit i ndikuar në çdo kuptim nga pandemia.

“Shkollat duhet të ishin hapur edhe më herët, pasi ky vit ishte shumë i ngarkuar për ne, sepse ishte edhe COVID-19.”, tha një vajzë për Report Tv.

Një tjetër tregoi se ka ardhur me shumë dëshirë në shkollë, pasi aty mëson gjera të reja dh se ky vendim i ri është marrë që nxënësit të përforcojnë njohurit e vitit të kaluar.

“Kam ardhur me dëshirë, pasi shkolla në fund të fundit është një vend që secili mund të mësojë njohuri të reja. Ky vendim ka ardhur që ne të mësojmë më mirë njohurit e vitit të kaluar”, tha ajo.


Lajmi kryesor:

Sot nisi mësimi plotësues në shkolla, udhëzimi: Mësuesit të vaksinohen deri më 30 shtator! Kushi: Shfrytëzoni mundësinë për të nisur vitin me njohuri të rikuperuara


J.GJ./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A mund ta bëjë SPAK vettingun e politikanëve?×

Lajmi i fundit

John

Erdogan në gjendje jo të mirë, presidenti turk përgjumet gjatë konferencës për shtyp