‘Më mungoni në çdo rrahje të zemrës’, Kalo kujton prindërit me nostalgji: Krenar për ju që më ushqyet më dashuri, respekt dhe mirënjohje

Mjeku Tritan Kalo me prindërit

“Krenar për dy prindërit e mi që më ushqyen me dashuri”, me këto fjalë, infeksionisti Tritan Kalo ka kujtuar prindërit e tij të dashur.

Me fotografi nga e kaluar dhe nostalgji, Kalo shprehet mirënjohës për dy prindërit e tij që e edukuan me vlerat më të larta njerëzore, me përkujdesje, përkushtim për dijen dhe kulturën, për fëmijët dhe mbi të gjitha për Shqipërinë.

Përmes rreshtave të dedikuara familjes, mjeku ka shprehur mallin e pamasë që ndjen çdo ditë nga mungesa e tyre “në çdo rrahje të zemrës”.

J.GJ./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Ngjarjet në Fier e Fushë Krujë, a jeni të shqetësuar nga situata e rendit dhe sigurisë publike?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

PD, si 'parcelë eksperimentale' e Berishës