Më shumë se 100 viktima nga përmbytjet në Indi dhe mijëra të evakuuar

Foto nga përmbytjet në Indi

Më shumë se 100 persona kanë humbur jetën nga përmbytjet në Indi dhe dhjetëra mijëra janë evakuuar.

Shteti i Maharashtra u prek më së shumti nga shira të rrëmbyer që kanë shkaktuar përmbytje të mëdha e rrëshqitje dheu.

Grupet e kërkim-shpëtimit janë end enë terren, në kërkim të personave të mbijetuar, por moti i keq që vijon në vend i vështirëson punën.

Meteorologët në vend kanë bërë me dije se reshjet e shiut do të vazhdojnë edhe për disa ditë.

J.SH./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A mendoni se do të zbatohet kodi etik nga ministrat e kabinetit Rama 3?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Talebanët përjashtojnë vajzat nga shkollat e mesme afgane