Meghan Markle kthehet në ikonë mode, ja disa nga veshjet më të mira të saj (FOTO)

Meghan Markle

Meghan Markle ka pasur gjithmonë një sens të shkëlqyer veshjeje.

Ajo filloi të binte në sy kur filloi të takohej me Princin Harry dhe kur u bë dukeshë e Sussex Meghan është kthyer në një ikonë të modës aq sa nëna e ndjerë e burrit të saj, Princesha Diana.

Sipas "Metro UK", Meghan  ka zënë vendin e parë në renditje për veshjen më të famshme në raportin vjetor Lyst ‘Year in Fashion’ për vitin 2019.

Për të festuar zgjedhjet përrallore të modës së dukeshës, këtu janë disa nga pamjet më të mira të saj pasi ajo u bë pjesë e familjes mbretërore.

Në ditën e saj të veçantë në maj 2018, Meghan kishte veshur një fustan mëndafshi të projektuar nga stilistja britanike e modës “Claire Waight Keller”.

Më pas ajo ra në sy me fustanin me qafë të mbyllur prej mëndafshi nga “Stella McCartney”.

Në turneun e tyre në “Cape Town”, Meghan shkëlqeu me veshjen ngjyrë blu nga Veronica Beard.

Veshja e Veronica Beard nuk ishte zgjedhja e vetme mahnitëse e saj, pasi për takimin e saj me sipërmarrësit Meghan kishte një fustan të zi të “Everlane”, duke e kombinuar me vathë prej ari të rrumbullakët nga “GAS Bijoux”.

Por veshja që do të mbahet mend nga të gjithë është për ditën e saj të fejesës, ku zgjodhi një pallto të bardhë me rrip nga marka kanadeze “Line The Label”.

Pavarësisht veshjes së saj të mrekullueshme, të gjithë u hutuan nga unaza prej safiri që dikur i përkiste princeshës së ndjerë të Uellsit, Diana.

E.D./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të hapen klubet e natës, diskotekat dhe të lejohet muzika?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

'I dhanë 140 plumba', Berisha zbulon porosinë që i dha Azem Hajdarit para vrasjes: Ja dy mënyrat që të shpëtosh