Mero Baze: Ilir, të vetmit që parandiejnë tërmetet janë minjtë! Edhe ata 20 sekonda para! Tani ose je mi i veçantë, ose i çmendur

Një ditë më parë, Ilir Meta akuzoi gazetën TemA pse nuk e kishte marrë seriozisht dhe e kishte quajtur të çmendur, që i dërgonte shkresa kryeministrit Edi Rama për t’u përgatitur për tërmetet që do të binin në Shqipëri.

Sot atij i është përgjigjur botuesi i gazetës TemA, Mero Baze.

“I dashur Ilir. Sa në shumë këmbëngul që parashikon tërmetet, aq më shumë i bind njerëzit që je çmendur. Nuk ta ka fajin gazeta TemA. Unë vet jam diplomuar për gjeolog, por nuk i parashikoj dot tërmetet, pasi ata mund t’i kuptosh maksimumi 20 sekonda para rënies.

Zakonisht i ndjejnë minjtë. Ti qenke mi i veçantë ndaj dukesh i çmendur”, shkruan Baze.

 

I.K./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  A do të shkoni të votoni në zgjedhjet parlamentare të 25 prillit?

Komento

Komente

 • Kola: 03/03/2021 01:04

  NJOHJA QE KE MERO PER POLITIKEN ESHTE BRILANTE,,ZOTI TE RUAJTE,,DHE PAC JETE TE GJATE,QE TE KEMI MUNDESINE TE LEXOJME SHKRIMET E TUA...sa per ilir meten ai eshte nje qenef i qenefeve...

  Përgjigju
 • O tej: 02/03/2021 23:39

  Ky Meta i bie te jete mi halesh.

  Përgjigju
 • Kistra: 02/03/2021 22:33

  Bravo Mero, ti ju vjene hakut ndyresirave!

  Përgjigju
 • porpos: 02/03/2021 20:34

  foli ky , spiun ne kohen e enverit, mik shtepie ne shtepine e sali berishes , edhe zar i ed rames ne bunkerin e surrelit, cfar mund te presesh nga ky njeri i ndyre

  Përgjigju
  • Taulant: 02/03/2021 22:27

   Merru me thelbin ari jo me personin. Shiko ligjerimin e Presidentit dhe konfirmon dyshimet per gjendjen e tij jo te mire mendore. Bllokun e zi me 700 mije euro nuk e kishte Mero dhe s'ta ka fut ai doren ne xhep, po ky qe ti i ben fresk.×

Lajmi i fundit

John

Sulmi me armë në zyrën elektorale në Kavajë, Basha: Atentat ndaj PD-AN nga Rama që e di që të dielën do humb (VIDEO)