Mesazh kryebashkiakut të Lezhës? Rama: Sot s'keni më fuqi për të futur në punë infermierët me tesere partie, apo jo Pjerin? (VIDEO)

Me qeverisjen e tij, kryeministri Edi Rama liston se ka arritur që të vendos rregull dhe në punësimet e bluzave të bardha, një gangrenë e hershme që vuante vendi ynë. Sipas tij. kjo nuk është më në dorën e deputetëve, siç ka qenë në kohën e paraardhësit e tij. Ajo që tërhoqi vëmendje ishte se teksa thoshte këtë, Rama përmendi emrin e kryebashkiakut të Lezhës, Pjerin Ndreu.

"Për t'u bërë infermiere duhej të merrje kartonin kuq e bardhë të ndërrmarjes së Ilir dhe Monikës, pavarësisht se i bie gozhdës, kush studion për mjekësi dhe infermieri e ka rrugën e haur nëse është më i zonjë se ai që ka pas në gara dhe askush nuk mund të bëjë kapërcime siç bëheshin dje. Ju e dini si bëheshin infermierët, se si mbusheshin radhët e bluzave të bardha me tesera partie, ju e dini se sa shumë jeni mërzitur me Ilir Beqajn dhe pastaj me Ogerta Manastirliun. Sot s'është fuqia e deputet tek sa mjekë  dhe infermierë fut me teser partie, apo jo Pjerin", tha Rama.


Lajmi kryesor:

Rama: Anëtarësia do të vlerësojë në 3 cikle deputetët dhe mua! Kush merr më shumë vota do jetë në listat për 25 prillin! PS do hapet, deputet edhe nga diaspora


B.K./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Raporti i OSBE-ODIHR për zgjedhjet e 25 prillit: si te duket?×

Lajmi i fundit

John

Kultivuan lëndë narkotike në një pronë publike, arrestohen babë e bir në Krujë