Meta: Në PD nuk ka luftë civile, por pengmarrje të vulës nga Rama! Kandidatët e opozitës ‘e kanë yllin’ në ballë

Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta tha se brenda PD nuk mund të konsiderohet “luftë civile”, por një pengmarrje të vulës nga shteti i kapur të Edi Ramës.

“Nuk ka luftë civile, por një pengmarrje të vulës nga shteti i kapur të Edi Ramës. Nuk shikoj situatë kritike për opozitën, 14 maji do i japë fuqi ndryshimit dhe opozitarizmit, jemi në një pushtet lokal të kontrolluar nga një parti. Asgjë nuk e justifikon këtë pengmarrje nga shteti i Edi Ramës, as nuk e pengon dot shpërthimin e opozitarimit dhe ndryshimin që po vjen dhe do të vijë. PD e ka zgjidhur në Tiranë, ka Belind Këllicin, në Elbasan ka Luciano Bocin dhe Igli Caran në Durrës. E kanë logon në ballë, janë kristal. Kandidati i opozitës janë këto. Shkodra ka mbaruar punë në 6 mars”, tha Meta.

 

 


Lajmi kryesor:

Meta në ‘Real Story’: PS zero shanse në Shkodër! Rama-Veliaj po minojnë që tani '14 majin', SPAK të reagojë! S’ka luftë civile në PD, por pengmarrje të vulës


B.K./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A e zgjidh problemin me shqiptarët në Britani vizita e Ramës në Londër?×

Lajmi i fundit

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti të dielën në Tiranë, takim me Ramën dhe Nikollën

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti të dielën në Tiranë, takim me Ramën dhe Nikollën