Meta në Shkafanë të Durrësit, 'incident' mes banorit dhe shoqëruesit të Presidentit

Presidenti i vendit Ilir Meta ditën e sotme ka vizituar disa familje të prekura nga tërmeti në fshatin Shkafanë të Durrësit. Me anë të një reagimi në rrjetet sociale, Meta shkruan se situata paraqitet e rëndë dhe se duhet bërë gjithçka për të tejkaluar situatën emergjente. "Tërmeti ka goditur rëndë dhe Shkafanen në Ishëm, me pasoja shkatërrimtare për shtëpitë e shumë banorëve të kësaj zone. Të bëjmë gjithçka për të kaluar këto momente tepër emergjente deri në tejkalimin e gjendjes së jashtëzakonshme". Gjatë vizitës ka ndodhur edhe një 'incident' me njërin prej banorëve, i cili po i ankohen Presidentit, ndërsa njëri prej shoqëruesve të kreut të shtetit i kërkoi që të pushtonte.  

Banori Kasem Gjeta: Më bën shtëpinë?
Ilir Meta: Po me qetësi do të rregullohet, po nuk bëhet brenda ditës. Merrja pak emrin
Banori Kasem Gjeta: Cfarë ke ti o Pop, që thua mos fol, që thua qepe, ti e ke lokalin në rregull, rri urtë?
Ilir Meta: Popi më tha pse hajde shkojmë te xhaxhai
Banori Kasem Gjeta: Jam 77-vjeç, pa fëmijë, pa djalë pa gocë, pse thotë ai qepe?
Popi: Të thashë mos bërtit, jo qepe, a do me rregulluar gjërat
Banori Kasem Gjeta: Rri urtë Popi


Lajmi kryesor:

MOBILIZIMI/ Rama: Mbi gërmadhat e pallateve të rrënuara do të ndërtohen çerdhe


/b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të bëhen testime masive në popullatë për koronavirusin?×

Lajmi i fundit

John

Biberaj në Report Tv: PD po përgatitet për 2 palë zgjedhje! 'Garda e vjetër' u largua kur ramë në opozitë, mosmirënjohës