Meta pret Ambasadorin e ri të Arabisë Saudite: I bindur se përpjekjet tuaja do të forcojnë marrëdhënien mes dy vende tona në fushën ekonomike dhe tregtare

Ambasadori i ri i Arabisë Saudite dhe presidenti Ilir Meta

Presidenti Ilir Meta me rastin e paraqitjes së Letrave Kredenciale, priti në takim Ambasadorin e ri të Arabisë Saudite, Faisal Ghazi Ismail Hifzi, të cilin e uroi për detyrën e re.

Përmes rrjetit të tij social Facebook, Meta shkruan se ka bindjen se përpjekjet e ambasadorit të ri , do t’i shërbejnë forcimit të mëtejshëm të marrëdhënieve shumë të mira ndërmjet vendeve tona, sidomos në fushën ekonomike e tregtare, shpreha mirënjohjen për ndihmën e vyer teknike e financiare dhe programet zhvillimore të dhënë ndër vite nga Arabia Saudite për Shqipërinë dhe popullin shqiptar.

J.GJ./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Nisja e vitit të ri shkollor të hënën, a jeni dakord me mësimin me turne dhe orët e shkurtuara për nxënësit?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Me 6 kg kanabis dhe pushkën me vete në taksi, arrestohet 25-vjeçari në Durrës