Meta prezanton kandidaten e koalicionit për Përrenjasin: Rama përfaqëson parti uzurpatore, më 14 maj i japim mësimin! Rikthehet llogaridhënia

Meta prezanton kandidaten e koalicionit për Përrenjasin: Rama përfaqëson parti uzurpatore, më 14 maj i japim mësimin! Rikthehet llogaridhënia

Ilir Meta

Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta ka preznatuar ditën e sotme në Prrenjas kandidaten e koalicionit opozitar Zana Topin. Më 14 maj, Meta u bëri thirrje qytetarëve që të votojnë Zana Topin, ndërsa e cilësoi atë si një figurë përbashkuese.

Meta u ndal edhe në akuzat për kundërshtarin politik, duke thënë se kryeministri edi Rama ka kapur të gjitha institucionet, e pas kësaj, sipas tij ka kapur edhe një pjesë të opozitës. Këtu, Meta i referohet grupit të Alibeajt, të cilët Sali Berisha i akuzon si pengje të Edi Ramës. Meta u është betuar simpatizantëve se në 14 maj do ti japë një mësim të mirë Edi Rama dhe partisë uzurpatore që ai drejton. Kreu i Partisë së Lirisë, thotë së pas 14 majit do të kthehet llogari dhënia në të gjithë pushtetin vendor.

“Më 14 maj rikthehet llogaridhënia por edhe demokracia e pluralizmi. Zhvillimet do të jenë shumë të shpejta, demokracia ynë hyri në intubimin e rilindjes, se eliminoi zgjedhjet brenda partisë gjëja e parë që bëri, ndërsa e dyta, kapi institucionet, bëri edhe ato kapjet e veta nga opozita. Mirëpo tani cdo gjë ka dalë në dritën e diellit. Koalicioni është një koalicion historik, transformues që rikthen pluralizmin dhe llogari dhënien në Shqipëri, nuk është thjesht për pushtetin vendore, por për t’i rikthyer sovranitetin në nivel kombëtar”, tha Meta.

Meta hodhi akuza ndaj qeverisë se ndërton rrugë me kosto 4-5 herë më shtrenjtë dhe se ka falimentuar të gjitha bashkitë e vendit.

SI.E./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Rajca: 26/03/2023 20:38

  Na i shpife o hajdut spiun o koke lope shko lidhe ate baxhellen qe ke ne shpi e mos u duk ketej.

  Përgjigju
 • Andi: 26/03/2023 20:10

  Po ik ore meta mos m bej t ndyj gojen

  Përgjigju
 • Bjordi: 26/03/2023 18:09

  Se kuptoj kush jane akoma ata budallenj qe i vijne nga mbrapa ketij mashtruesi

  Përgjigju
 • Mondi: 26/03/2023 17:54

  I vetmi qe duhet te beje llogari dhenie je ti more plere qe ja ke pire gjakun ketij populli

  Përgjigju
 • Keti: 26/03/2023 17:36

  Te deshtuar si gjithmone e kete here e keni te sigurt fitoren ,opozita na ka lene ne gjendje te mjerueshme

  Përgjigju
 • Reisa: 26/03/2023 17:35

  Vetem lodhen kot keto te opozites se fitoren e ka Rama

  Përgjigju
 • Kevi: 26/03/2023 16:12

  Prisni humbjen si gjithmone

  Përgjigju
 • Roni: 26/03/2023 16:11

  Ti je i mbaruar o mete

  Përgjigju
 • Notknow: 26/03/2023 14:57

  Jeni te humbur ilir! kaq...nuk e mundni dot gjigandin Rama

  Përgjigju
 • Ani: 26/03/2023 14:31

  Keshtu the ehe heren e fundit ponike me bisht ndershal

  Përgjigju
 • Mira: 26/03/2023 14:25

  jeni te humbur me 14 maj.Sdo fitoni ne asnje bashki te vendit

  Përgjigju
 • Flori: 26/03/2023 14:20

  Asgje nuk keni per te fituar ju kriminel qe shkaterruat kete vend.

  Përgjigju
 • Deani: 26/03/2023 14:19

  Keni per ta pare qe perseri keni per te humbur ne 14 maj se nuk voton me ky popull per ju

  Përgjigju
 • titi: 26/03/2023 14:11

  opozita me keto zgjedhje qe kan bere eshte 0

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  A duhet Kurti të largojë kryetarët shqiptarë nga zyrat në veri të Kosovës?×

Lajmi i fundit

Parandalimi i atentatit ditën e djeshme, Report TV siguron detaje: Shënjestra shpëtoi sepse nuk shkoi në Berat! 3 të dyshuarit kishin marrë me qera makinën për 5 ditë

Parandalimi i atentatit ditën e djeshme, Report TV siguron detaje: Shënjestra shpëtoi sepse nuk shkoi në Berat! 3 të dyshuarit kishin marrë me qera makinën për 5 ditë