Meta shmang debatin në PD për përjashtimin e Berishës: Doktori është si vera, sa më i vjetër aq më tërheqës e demokrat bëhet

Presidenti Ilir Meta është distancuar nga vendimi i Bashës për përjashtimin e ish-kryeministrit Sali Berisha duke theksuar se nuk është detyra e tij si President të merret me këto çështjet dhe as nuk dëshrion. Ai ka zgjedhur të japë një një koment pozitiv për Sali Berishën dhe nismën e tij për rikthim në PD duke thënë se doktori sa më i vjetër aq më tërheqës e demokrat bëhet.

”Nuk dëshiroj të merrem me çështje të tilla sepse nuk është kjo detyra ime, sigurisht që Berisha nuk mund të rri të them, doktori është si vera, sa më i vjetër aq dhe më tërheqës e demokrat bëhet. ”- tha Meta.


Lajmi kryesor:

Meta: Demokracia pas 25 prillit më e mirë se ajo e para zgjedhjeve! Opozita të bëjë atë që i takon në Kuvend! Dekretimi i Qeverisë? Më detyron Kushtetuta


Be.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Ju duket e drejtë që studentët e pavaksinuar të humbasin vitin akademik?×

Lajmi i fundit

John

Eduard Zaloshnja: Në komunat shqiptare VV mori 30% të votave, LDK 27% dhe PDK 25%