Meta takohet me kampionin
e Europës Izmir Smajlaj

Meta takohet me kampionin<br />e Europës Izmir Smajlaj<br>
Gjatë ditës së sotme Presidenti Ilir Meta ka organizuar një takim me sportistin e talentuar shqiptar në kërcim së gjati Izmir Smailaj.
Smailjaj vitin e kaluar arriti të dilte kampion europe në kërcim së gjati. Gjatë takimit nuk ka munguar as kreu i Federatës Shqiptare të Atletikës, Gjergj Ruli.

“Të dashur miq, kënaqësi të takoja sot rekordmenin shqiptar, kampionin e Europës në kërcim së gjati, Izmir Smajlaj, të cilit i urova sa më shumë suksese dhe medalje për Shqipërinë në këtë Vit të Skënderbeut,” shkruan Meta në profilin e tij në “Facebook.”

Takimi organizohet në prag të fillimit të garave të rëndësishme ndërkombëtare, Meta i uroj Smailaj sa më shumë suksese dhe medalje për Shqipërinë në këtë Vit të Skënderbeut.

meta

Redaksia Online
Xh.F/Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Si e vlerësoni urdhrin për heqjen e pushimeve verore për policët?×

Lajmi i fundit

Euro 2024/ Paqe në Leipzig, Holanda dhe Franca barazojnë 0-0! Polonia jashtë Europianit

Euro 2024/ Paqe në Leipzig, Holanda dhe Franca barazojnë 0-0! Polonia jashtë Europianit