Meta: Palët t'i thërrasin mendjes, vendi nuk ka pse të shkojë në konfrontim 22 vite pas '97-ës (VIDEO)

Presidenti Ilir Meta doli mëngjesin e sotëm me një apel për palët politike. Ai tha se palët duhet t'i thërrasin mendjes dhe të marrin përgjegjësitë e tyre pasi Shqipëria nuk ka pse të shkojë në konfrontim për interesat egoiste të tyre.

Meta tha se të gjithë duhet të marrin përgjegjësitë e tyre dhe të mos ia delegojnë ato askujt tjetër, aq më tepër presidentit.

"Kjo situatë nuk duhet të ekzistonte mbas 22 vitesh pas '97 që ishte një vit mjaft fatkeq. Të gjithë t'i thërrasin mendjes dhe të marrin përgjegjësitë e tyre. Për interesa tërësisht egoiste dhe okulte Shqipëria nuk ka pse të shkojë në konfrontim. Ata kanë vendosur të bashkëjetojnë në mënyrë demokratike dhe janë ndarë me sistemet përjashtuese që në vitin 1990. ", u shpreh Meta.

Kryeministri ka thënë që ju nuk e keni ftuar për një tryezë për të zgjidhur krizën politike?

Presidenti Ilir Meta: Të gjithë të marrin përgjegjësitë e tyre. Askush nuk duhet t'i delegojë përgjegjësitë e tyre, aq më tepër presidentit të Republikës

m.v./r.k./Shqiptarja.com
Komento

Komente

 • tirona: 17/05/2019 13:58

  vendi po shkon ne konfrontim per ca si puna e surratit tend!

  Përgjigju
 • Hektor: 17/05/2019 12:54

  Te sekuestrohen pasurite e vjedhura ty dhe mones. Me ty, berishen, bashen nuk futet shqiperia ne BE. Largohuni nga politika, shqiperine nuk e ke me tapi z. Hajdut

  Përgjigju
 • Landi: 17/05/2019 12:44

  Mendjes foli ti, je bashkepunetor per krizen politike. Me moniken ne nje krevat fle, foli asaj te paaftes te kuptoj se ka aerdhur koha te iki nga politika, mjaft e shkaterruat shqiperine. Nuk u ngopet? Po te jesh burre dorezo pasurite ti mona berisha, rama, dhe lini shqiperine dhe shqiptaret te bashkohen me Bashkimin Europian. President koti! Turp!

  Përgjigju
 • Tirana: 17/05/2019 12:25

  Ti je hajduti me me fat ne bote, je bere president. Sot thua mos e coni vendin ne konfrontim, kulmi I hipokritizise, pse cfare na di ne popullin?? Ne shqiperi hajduti me I zoti behet president

  Përgjigju
 • Romario: 17/05/2019 12:21

  Berisha, Monika dhe Meta kerkojne konfrontim lufte sepse nuk doni te dorezoni pasurite e vjedhura, turp. Jo se Rama eshte me I drejti, por te pakten nuk eshte kunder hapje se negociatave dhe krijimit te SPAK. Presidenti pa pike vlere je ti, nuk ke lene gje pa vjedhur. Cfare duhet te presim nga ty??? Apo nga Monika? Apo Berisha? Ne populli nuk duam tiu shikojne me sy. Ju qe betoheni para flamurit se do ti sherbeni shqiperise dhe nuk late gje pa vjedhur. Propozoj te sekuestrohen te gjitha pasurite ty mone, sales dhe bashes qe ia ka dhene kunatit.

  Përgjigju
 • Shqiptari: 17/05/2019 12:16

  Ke shumë të drejtë zoti President, pra thirri medjes ti se bashku me Bashën se vetëm ju jeni palët që kërkoni destabilitet.

  Përgjigju
 • Tea: 17/05/2019 12:10

  Ku ka politikan me hajdut se ty o Ilir Meta. Ti, berisha dhe fallxhorja mona duhet te ishit ne burg

  Përgjigju
 • Miri: 17/05/2019 12:08

  Vendi ka krize per fajin tend, te Berishes dhe Monikes. Ju te tre po shkaktoni kaos sepse doni te mbroni ato qe keni vjedhur. Ti Ilir Meta je presidenti me I turpshem. President hakdut dhe gangster

  Përgjigju
 • Iliri: 17/05/2019 12:06

  Po ti per cfar je president e nuk ke pergjegjesi?? Ti i ke pergatitur keto plane qe nuk te ecen si duhet e i fut te gjithe ne nje thes Pse nuk e bind zjarrvenesen qe ke ne shtepi , ka te drejte morale ajo te flase per vjedhje kur ju I shpiket ato??

  Përgjigju
 • ilir: 17/05/2019 12:05

  ME 1997 U NGRIT POPULLI KUNDER SALIUT QE IA VODHI PARATE PERMES FIRMAVE PIRAMIDALE. TANI PO NGRIHESH TI ME SALIUN KUNDER POPULLIT QE TE MOS DOREZONI PARATE QE I KENI VJEDHUR. S'KENI KU SHKONI! DO T'I DOREZONI SE E KENI LAKUN NE FYT E PO PERPELITENI SI MIU NE ÇARK, DUKE PAGUAR DISA KRIMINELE! DOREZOJINI PARATE OSE VRISNI VETEN!! KOT MUNDOHENI!

  Përgjigju
 • tori: 17/05/2019 11:58

  Kushtetuta eshte e shejte per cdo komb e shtet.Ajo duhet respektohet maksimalisht.Ato qe e dhunojne ate duhet te marrin ndeshkimin e merituar.PS nuk mban asnje pergjegjesi per vendimin e budallejve e kthimin e tyre ne rrugen e duhur,per te cilin ato duhet te paguajne cmimin e gabimit.Asnje leshim ish opozites kryeminister I nderuar

  Përgjigju
 • ERP: 17/05/2019 10:13

  Ik mor plehre

  Përgjigju
 • b b: 17/05/2019 10:13

  po merru vesh me gruan tate nje her o idiot pastaj beju thirrje te tjerve

  Përgjigju
 • Ardi: 17/05/2019 10:13

  Po ky akoma nuk e vrau veten për të shpëtuar Shqipërinë..

  Përgjigju
 • Drejtësia po vjen: 17/05/2019 10:03

  I kan ardh lajme të keqe nga USA ,,,sipas shenjave.SERIALI PO SHKON DREJT FUNDIT.DHE FUNDI I KRIMINELAVE GJITHMON DIHET.....NJI FUND SI NËPËR FILMAT AMERIKAN..

  Përgjigju
 • Ariu: 17/05/2019 09:51

  Ti spo mbledh dot gruan tende e jo me partite. Kush te vuri president ty o hajdut??? Thuaji gruas te mbledhi

  Përgjigju
  • Dibra: 17/05/2019 12:39

   Po' gruan e tij ja kan mbledhur te tjeter qe ne konviktet dhe tani nuk mban mend gje Mona

 • Dada: 17/05/2019 09:45

  Po ju zoti idiot meta pse shkoni me bindje dhe krijon terrore se do behet nami ne zgjedhje apo ta thote ajo vampiri qe ke ne krevat. Asgje nuk ndodh 1998 u be ref per kushtetuen kur nuk u be terror athere qe na sollen leyra kercenimi poshte deres mos shkoni ne votim nga pd shkuam votuam ja ku jemi jo sot 2019 .nuk ju kemi frike

  Përgjigju
 • Arbëri: 17/05/2019 09:45

  Ti (meta) je një ndër ata që duan konfrontim dhe shkatrrim të vendit ...!!!

  Përgjigju
 • Gege Kosova: 17/05/2019 09:42

  Aq shume je kah e ndihmon konfrontimin,sa vertet dyshohet dhe duket hapur se jeni per konfrontim,me shprese se, nga rruga me mjete dhune e jodemokratike, do ta rrexoni vertdiktin e sovranit, mazhorancen qe me mbi 51% te besimit te arbtrit dhe ne menyr krejtsisht demokratike ka ardhur ne sherbim te sovranit,

  Përgjigju
 • xreport: 17/05/2019 09:33

  bandat kriminale PD dhe LSI duhen te futen ne burg..... bashk me krye banditet ILIR META dhe SALI serb BERISHA

  Përgjigju
  • Kandahar: 20/05/2019 12:49

   Mblidh bucen baxhell