Meta zbulon detaje nga takimi me Berishën: E kërkova unë, zgjati 30 minuta

Meta zbulon detaje nga takimi me Berishën: E kërkova unë, zgjati 30 minuta

1643910175_berishameta.jpg

Presidenti Ilir Meta ka zbuluar detaje nga takimi me Sali Berishën. Edhe pse ish-kryeministri pranoi se ka pasur bisedime për koalicionin me LSI-së, kreu i shteti e mohon.

"Takimi me Berishën e kërkova unë, për t'u çmallur. Takimi zgjati rreth 30 minuta, në mes të ditës, në mes të Gardës, në Pallatin e Brigadave. Zero, zero, zero marrëveshje nga ana ime në emër të LSI me Doktorin. Në detyrën time si President nuk kam punuar kurrë në favor të LSI. Unë kam takuar dhe kam këshilluar dhe Lulzim Bashën, por kam këshilluar dhe zotin Rama", tha Meta.


Lajmi kryesor:

Meta e pranon që s'është president mbi palët: Jemi në funksion të opozitarizmit! Mua s'më shkarkon njeri!S'do mërzitesha nëse Kryemadhi do shpallej 'Non Grata'


B.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A jeni dakord me nismën e PS për të zbuluar politikanët bashkëpunëtorë të ish-sigurimit?×

Lajmi i fundit

Ish bashkëshorti nxjerr videot kur Britney Spears i bërtet dy djemve: Nuk mund të rri duarkryq

Ish bashkëshorti nxjerr videot kur Britney Spears i bërtet dy djemve: Nuk mund të rri duarkryq