'Migjeni' gati për fluturim, Rama publikon fotot: Pasnesër drejt Italisë

TIRANË- Pas dy ditësh, avioni i dytë i flotës së Air Albanians, 'Migjeni' do të ngrihet në fluturim. Lajmin e ka bërë të ditur kryeministri Rama në rrjetet sociale ku ka shpërndarë edhe disa foto të "Migjenit" i cili është gati për fluturim.

"Migjeni" do të mbulojë Italinë, ndërsa avioni tjetër "Lasgushi" mbulon linjën drejt Stambollit. Sipas Ramës me Air Albanian, standardet që do të ofrohen për shqiptarët do të jenë si asnjëherë më parë.

" MIRËMËNGJES dhe me MIGJENIN gati për Tiranë, që pasnesër të nisë fluturimet drejt Italisë, ju uroj një ditë të bukur" shkruan Rama.

Ndërkohë pritet që flotës t'i bashkohen edhe dy avionë të tjerë, "Naimi" dhe "Noli", që do të fluturojnë drejt destinacioneve të BE dhe SHBA.


/r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • www.youngtribune.com: 29/09/2019 22:51

  Sold out. Avioni BERISHA nuk ka vende te lira sepse jane prenotuar deri ne vitin 2022. Vit qe eshte dhe viti i daljes ne pension te perhershem te shkaterrimtarit te endrrave te mijerave shqiptareve

  Përgjigju
 • alban spiuni: 28/09/2019 16:46

  Ky avion duhet ta kishte emrin Sinan ne nder te bizmesmenit qe po le pa buke lojtaret e Flamurtarit

  Përgjigju
 • Patrioti: 28/09/2019 16:40

  Urime dhe udhetim te mbare drejt qiejve te europes, Naimi,Lasgushi,Migjeni, Noli etj etj jane krenare qe emri dhe patriotizmi i tyre nuk shkoj bosh ne kete jete, urime dhe pergezime per ket ide gjeniale

  Përgjigju
 • Emigranti: 28/09/2019 11:55

  Super..... shpresojme te udhetojme ndonjehere me keta avione me domethenie.

  Përgjigju
 • Gomari babatasit: 28/09/2019 10:55

  Fluturim te mbare,e shkelqyer idea e venjes se emrave te personaliteteve tona te paharruara,bravo z rama se pote ishte me pare patjeter do te kishim emertime te avioneve berisha,paloka,ndoka e sojsorollop si puna e tyre,pisa e te pangopur me korrupsion.

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  A duhet që Basha e Berisha të garojnë me kandidatë të përbashkët në zgjedhjet e pjesshme vendore?×

Lajmi i fundit

John

Vrasja për gjakmarrje në Lezhë, zbardhet dëshmia e autorit: Isha pajisur me armë prej 1 viti (por s'tregon kush ia dha pistoletën me mulli)! Çoi policinë në vendngjarje