Ministri i Brendshëm Demiraj
takon kryeprokurorin Llalla

Ministri i Brendshëm Demiraj<br />takon kryeprokurorin Llalla
Ministri i brendshëm Dritan Demiraj ka takuar sot Prokurorin e Përgjithshëm Adriatik Llalla.

Në fokus të takimit ishte koordinimi më i mirë ndërinstitucional për rritjen e efektshmërisë për goditjen e elementëve dhe veprave të rënda kriminale në vend.

Ministri teknik i PD-së, Dritan Demiraj zhvilloi dje edhe një takim me Drejtuesit e Policisë së Shtetit, ku shpalosi tre prioritetet kryesore të mandatit të tij, ku nuk kanë munguar edhe paralajmërimet ndëshkuese për ata që i shkelin ato.
 
Në takimin me drejtorët e policisë në rrethe, Demiraj renditi si prioritet të parë dhe kryesorin  garantimin e një procesi zgjedhor me standarde të larta profesionale nga ana e Policisë së Shtetit.

[gallery]22433[/gallery]
 
Redaksia Online
B.B/Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    PS pritet të rikandidojë shumicën e kryebashkiakëve aktualë, si mendoni?×

Lajmi i fundit

Polarizimi politik në Ballkanin perëndimor dhe Europën lindore, studiuesit theksojnë rreziqet

Polarizimi politik në Ballkanin perëndimor dhe Europën lindore, studiuesit theksojnë rreziqet