Ministri i Brendshëm në RMV pozitiv me Covid 19

Oliver Spasovski

Ministri i Punëve të Brendshme të Maqedonisë së Veriut, Oliver Spasovski, rezulton pozitiv me Covid-19.

Spasovski e ka bërë të ditur lajmin me anë të një postimi në Facebook dhe theksoi se ndihet në gjendje të mirë shëndetësore dhe u bën thirrje qytetarëve që të bëjnë kujdes në respektimin e masave anti Covid.

“Të nderuar, unë do të doja t’ju informoja se pavarësisht respektimit të rreptë për masat që unë merrja për të mbrojtur njerëzit rreth meje që nga fillimi i pandemisë, sonte unë mora rezultatin pozitiv për COVID- 19”, shrkuan ministri Spasovski.

Ditën e fundit në Maqedoninë e Veriut janë regjistruar 15 vdekje dhe 247 raste të rej, ndërkohë që të dielën janë shënuar 22 viktima, duke paraqitur një trend tejet shqetësues për vendin.

S.M./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A vijojnë shqiptarët të mos jenë të ndërgjegjshëm për rrezikun nga Covid-19?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Vrasja në Shkodër, në këmbë edhe Policia e Lezhës, ngrihen postblloqe, FNSH në superstradë