POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Balluku: Brenda marsit nis fluturimet 'Air Albania'

Ministrja e Energjisë dhe Infrastrukturës, Belinda Balluku njoftoi se brenda muajit mars do të nisë fluturimet 'Air Albania', ndërsa avioni do të mbajë kodin 'ZA'. "Air Albania ka përfunduar shumë nga fazat që kanë qenë të rëndësishme dhe të detyrueshme, e trajnimit, testimit, licencimit të personelit dhe gjithcka ka përfunduar.

Është bërë edhe marrëveshja financiare mes tre palëve dhe ka kaluar në mbledhjen e kësaj jave në qeveri aprovimi i kësaj marrëveshje, kështu që brenda marsit 'Air Albania' do të fluturojë me kodin shqiptar ZA, që e identifikon në qiejt europianë, si një flamur shqiptar
" deklaroi ministrja Balluku.

“Air Albania” kompania shqiptare e fluturimeve, pritet të fillojë transportin e pasagjerëve nga Tirana drejt destinacioneve kryesore në Europë me qëllim uljen e çmimit të biletave për shqiptarët.

d.ba.
Komento

Komente

 • Fredi: 16/03/2019 10:02

  Nga 400 euro e sipër biletat? Fahrri Bajg Spiuni mundet ti paguajë, populli jo!

  Përgjigju
 • bert piranec topekaucuku: 16/03/2019 09:21

  Udhetimin e pare do marim vetem piranecat rakin e kan te paguar vetem turshin dhe sallcen e kosit paguajeni vete

  Përgjigju
 • xXx: 16/03/2019 02:14

  Akoma me keto perralla ju? U bete bajat fare.Kompania qe dispononte kete avionin qe ju e lyet "Air Albania" ka falimentuar.Lerini perrallat o ca t´ju quaj i ziu njeri...

  Përgjigju
 • Gerald: 15/03/2019 21:41

  Shume koment I qartë i juaji, por kam disa pikëpyetje. Ju sqaroj në rradhe të parë se nuk kam asnjë koment politik, me intereson vetëm aviacioni. Jam shumë skeptik, me duket sikur ka diçka që nuk shkon, psh: fluturimet fillojnë në mars dhe nuk ka akome një website Ku mund të blihen biletat?, nuk ka një qartësi për ‘routes’, orare, frekuenca… Duket, në rastin më të mirë si diletante që nuk dinë se çpo bëjnë. Dhe, akoma më e rëndësishme, zonja ministre thotë që kompania ka kodin IATA ZA, me një kërkim të thjeshtë del qe ky kod I përket Sky Angkor Airlines. Shumë gjëra që nuk shkojnë..

  Përgjigju
  • petriti: 16/03/2019 08:59

   @Lomi,Company name Sky Angkor Airlines ZA,Ndersa persa i perket rezervimit te biletave:cfare ka te beje ndertimi i zyres me shitjen e biletave,Biletat e gjithe kompanive te botes rezervohen online.

  • Lomi: 16/03/2019 07:22

   Gerald. Kodi është ZA . Nuk ka parashtesa. Hidhi një sy helikopterëve që fluturojnë. Ata mbajnë kodin ZA. Ndërsa për biletat po bëhet një super zyrë.

 • hakunamatata: 15/03/2019 20:15

  Fluturimet mund ti nisni,por ama bileta nuk keni asnje mundesi qe te shisni.Nuk e kam kuptuar akoma menyren e terheqjes se klienteles,perderisa nuk dispononi asnje faqe web-i te rezervimit te biletave.

  Përgjigju
 • Unë: 15/03/2019 19:22

  Urime dhe Mbarësi AIR ALBANIA! Shpresojmë që të bëhet realitet.

  Përgjigju