Gjenden 3 fuoristrada mes dallgëve në Vlorë, pronari: Tentuam të fusim skafin për peshkim, na tërhoqi deti (VIDEO)

VLORE-Tre makina janë gjetur mes dallgëve të detit në zonën e Plazhit të Vjetër mëngjesin e sotëm në qytetin bregdetar, teksa pranë tyre ishte edhe një skaf me leje me një motor. Pas sinjalizimit mbërritën agjentët e policisë së Vlorës që nxorën makinat, njëra prej tyre me karel dhe sekuestruan skafin që ishte pranë atyre.

Policia ka marrë në pyetje njërin nga drejtuesit e fuoristradave, i cili është shprehur se po tentonin që të fusnin në lundrim mjetin për peshkim, por makina ngeci në rërë dhe e tërhoqi ujë, ndërsa më pas të njëjtin fat patën edhe dy të tjerat. Megjithatë policia vijon hetimet. Report Tv solli pamjet nga vendi i ngjarjes.  

Makinat që janë gjetur në det mëngjesin e sotëm në Vlorë

Rendit zhvillimet sipas orarit:
Ora 15:16
E vërteta e tre makinave të mbetura në detin e Vlorës, hynë për të nxjerrë gomonen, por i la freksioni

1581949170_MAKINA.JPG

 Tre makinat e bllokuara brenda në ujin e detit të Vlorës mëngjesin e sotëm, i ka lënë freksioni.

Mjeti i parë i përket një personi në Vlorë me profesion peshkatar i cili ka dashur të nxjerrë gomonen e tij nga uji drejt tokës. Për këtë, ai ka hyrë në cekëtirën e detit me një mjet fuoristradë, ku prapa saj kishte vendosur dhe një shtrat të lëvizshëm, ku do të hipte gomonen dhe tërhiqte atë drejt tokës. Por, teksa makina ka hyrë në një thellësi, ajo nuk ka lëvizur më, për shkak se nuk merrte asnjë nga marshat, pasi nga futja e ujit ishte prishur freksioni. Për të nxjerrë makinën, por edhe gomomen, pronari i gomones ka kërkuar ndihmën e dy miqve të tij në Vlorë, duke i pohuar që ta rimorkionin me kavo.

Ka hyrë mjeti i dytë dhe sërish ka mbetur në cekëtirën e detit, si pasojë edhe të xhirimit të gomave në rërë, por dhe më pas kjo makinë ka pësuar defekt. Sërish është kërkuar ndihma e një personi tjetër, i cili ka hyrë me një mjet fuoristradë, ku në përpjekje për të nxjerrë dy mjetet e mbetura në det, edhe mjeti i tretë ka mbetur brenda në ujë. Policia ka kryer verifikimet, për të mësuar nëse rasti kishte të bënte me një tentativë trafiku droge, por deri në këtë fazë të verifikimeve nuk rezulton se pronarët e automjeteve të kenë pasur synimin për të trafikuar drogës.

d.ba./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  Shkollat mbyllur nga koronavirusi/ A po funksionon mësimi online?

Komento

Komente

 • genti: 18/02/2020 17:17

  vlora qytet kafshesh ,shyqyr qe do behet rruga e re qe mos ja shoh bojen atij qyteti idiotesh dhe injorantesh :)

  Përgjigju
  • Labi: 18/02/2020 23:40

   Çar keni me Vloren o zagare? Ore çjane gjithë këto komente për Vloren ketu? Yyyyt qelbesira!

 • Colet: 18/02/2020 11:07

  Ka vetem nje vlonjate qe fshihet pas anonimeve Vlore, vlonjati, Vlore2, @vlore, labi, lexuesi, Faik, trungu, etj etj. Eshte vetem nje i lojture nga mendja qe shkruane me shume fytyra. Nje dhe veteme nje person

  Përgjigju
  • Labi: 18/02/2020 11:19

   C ke more colak e nxore koken ti?

 • Labi: 18/02/2020 09:46

  Po e para skafin se hedh dot naten dhe paleje po skafi ku perfundoi pyetje 3 fuorisrtda oragnizohi gjith naten e si pa njeri si ha me njeri keto pastaj skafi i peshkimit ska as nevoj per furistrad ja kan ndar do je lek keta miqt se kan humbur energji me ofl

  Përgjigju
 • LORA: 17/02/2020 15:13

  Si ka mundesi qe ky fenomen ndodh vetem tani,,,, pasi ka filluar zbatimi i ligjit anti-KÇK ?? Kjo deshmon shkoqur intelektin e gjymte te subjekteve te OFL-se. Tung.

  Përgjigju
 • Gjorme: 17/02/2020 13:54

  Njerese të liqe labite kanë shkaterruare për 30 vjet çdo gje natyren e çdo gje perreth saje

  Përgjigju
 • Toni Tirane: 17/02/2020 13:52

  Keta tani ja vene fajin zbatices dhe detit. Nese jane peshkatare i dinet hilet e detit, sjane pa eksperience?

  Përgjigju
 • Kavajsi: 17/02/2020 13:45

  Nuk dinë nga të fshihen po u shkepet rondelja nuk dine nga ti fshehin makinat leprit

  Përgjigju
 • Ilo: 17/02/2020 13:34

  Epo sic kam thene edhe njehere tjeter Shkodra he Vlora nuk e kane kuptuar akoma qe lufta ka 80 vite qe ka mbaruar ,vetem keta vazhdojne me cudira ,tritol,atentate,zhdukje kufomash,makinash.

  Përgjigju
 • Diku: 17/02/2020 10:24

  Trimave u ka dale gjumi perpara OFS. Tu qoje formularin tani ta plotesojne pasditen. Cfare behet keshtu ne ate vend.

  Përgjigju
 • VL, PAK HUMOR: 17/02/2020 10:08

  Kur u mblodh Qeverria me vendos se si do quhej monedha e Shqiperise pas lufte , shumica e te prannishmeve ishi Leber . i pari qe u ngrit ishte Lab nga Kuci dhe propozoj qe, Monedha Shqipttare ktej e tutje te quhej Lab. Shumica ngrit doren duke rene dakord . Nji pjesmarres nga fshatrat malore te Permetit u ngrit e tha: Mir qe ju Leberit bete Luften e jeni sot ne postet me te larta ne kte Pushtet te ri , por edhe Monedhen Shqiptare doni te quhet Lab ? Pak e tepruar kjo te nderuar shoke . U ngrit perseri labi ,qe e propozoj dhe tha : Ti Permetare ,s'kupton nga kto pune , nuk di gje tjeter , je rrit me gomare . Na jemi na ! Po more zoti Lab ,ashtu eshte un jam rrit me gomare sepse jame rrit maleve te Permetit , dhe kte s'e kam per mburrje . Por kur t'me duhet te blej ne Pazare nji Gomare , do me duhet te paguaj Mijra Labe .(1-Gomare - 3500 Lab) Salla heshti ,disa qeshen derkohe qe labet ngelen si muti ne dete .

  Përgjigju
  • Fredi: 17/02/2020 13:55

   Nje gomar=3500 lebër hahahahaha e fort kjo!

  • Fredi: 17/02/2020 13:42

   Hahahahahahahaha hahahahahahaha!

  • turi: 17/02/2020 12:50

   Pak humor vl po e di ti more kopuk qe permeti esh 50% coban dhe 100% egjyptian dhe sa per keto barcoletat mos kini inat se ne e bem luften dhe ne jemi krenare qe jemi na qyteti me i bukur i ballkanit VLORE

  • Labi: 17/02/2020 12:18

   Laje gojen ti kur te zesh labet ne goj se labet kan ber historin e shqiperise.. pak shaka o evgjit permeti se gjysma po njeher jeni sharrok gjysma tjeter evgjit hajde tung daku.. mos u merzit se shaka eshte ee evgjit haha

 • Mir durrsaku: 17/02/2020 09:39

  Ah vlonjat vlonjat kan dash me i fundos vet se OFL-ja po i shkep nmyth!

  Përgjigju
  • Mir durrsaku: 18/02/2020 12:01

   edi kujdes sumen plako

  • edi: 17/02/2020 15:13

   Po ckeni more qe shani njeri tjetrin ,Prandaj Turku hyri dhe na beri te ngreme bythet se do te thote jo rrespekt per Vellezerit Jug -Veri Lindje Perendim Jemi nje rrace por e Kllonuar me barbaret Turq . Shktuani dicka qe te mesojne Femijet qe jane Lulet e e te ardhmes Bejini ta duan njeri tjetrin Feja eshte Opium per Kombin Shqipetar

  • Vlora: 17/02/2020 12:19

   Ik o lapanjos durresi..!

 • Mark: 17/02/2020 09:38

  Normalisht deputetet jane zgjedhur per te qendruar ne parlament dhe per te transmetuar zerin e zgjedheseve te tyre deri ne fund. Nuk arrin ta kuptoj si mund te jetojn ata pa rroge. Une as edhe nje dite nuk mund ta le punen pasi me duhet te garantoj ushqimin e familjes e jo me nje vit.

  Përgjigju
 • Selenice: 17/02/2020 09:26

  Dergojeni kete video në të gjithë mediate e botes të qeshin njerezite me bemat e vlonjateve. Nje e qeshure në mengjese të shtone jeten

  Përgjigju
  • Vlora: 17/02/2020 12:20

   Ik o evgjit selenice haha coban haha evgjit komplet..!keni goj dhe ju te flisni hum hum...

  • lexuesi: 17/02/2020 11:09

   Derman të ka zënë 'aroma' e bitumit, nuk ke faj...

 • Korçari: 17/02/2020 09:23

  Filluan tani te transportojne me makina drejt Italisë se gomonet janë pezulluar hahahahahah të forte lebrit

  Përgjigju
  • lexuesi: 17/02/2020 11:10

   E bre t'u mbylltë, se mos je ndonjë nga ata lëpitka-rët e pyllit të sodës ....?!

 • Kuç: 17/02/2020 09:20

  Shpejte policia ti gjoboje keta minje qe ndotine ambjentin!

  Përgjigju
 • Fredi: 17/02/2020 09:18

  Hahahahahah sa t qut vlonjatt ua pret menja, shkenctar.

  Përgjigju
  • Vlora: 17/02/2020 12:21

   Dole ti evgjiti kombinatit .. o fredo te fala mamit nga xhuxhi

  • lexuesi: 17/02/2020 11:13

   Ti je kohë e humbur, kur të kthesh patkonjtë përpjetë do të shkruajnë te guri: 'Çka ky guri që lëviz, është kandari poshtë që punon me bizë'...

 • Trungu: 17/02/2020 09:11

  Po ska vend per mister fare, gomomet kane nxjerre ne det djemte

  Përgjigju