Mitsotakis mbërrin në Shqipëri me helikopter ushtarak, përfaqësuesit e minoritetit grek e presin me lule

 

Kryeministri grek, Kyriakos Mitsotakis ka mbërritur në Shqipëri. Helikopteri ushtarak është ulur në stadiumin e Himarës “Petro Ruçi”, ku Mitsotakis është pritur me lule nga përfaqësuesit e minoritetit grek ndërsa pranë i qëndrojnë Vangjel Dule dhe Fredi Beleri.


Lajmi kryesor:

Mitsotakis viziton minoritetin grek në Shqipëri: Shqipëria të respektojë të drejtat tuaja! Rama: Pakica kombëtare, urë lidhëse në marrëdhëniet mes dy vendeve tona


  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria humb me Italinë, a ka shanse të kalojë grupin në Euro 2024?×

Lajmi i fundit

Euro 2024/ Sky Sport: Shqiptarët dhe serbët u përleshën në qendër të Gelsenkirchen, digjet flamuri kuqezi

Euro 2024/ Sky Sport: Shqiptarët dhe serbët u përleshën në qendër të Gelsenkirchen, digjet flamuri kuqezi