Momenti kur Gazment Bardhi dhe Albana Vokshi kërkojnë të kalojnë mes për mes rrugës dhe debati me policinë (VIDEO)

Protestës së Astirti mbrëmjen e sotme i janë bashkuar figura të shumta nga opozita jashtëparlamentare. Përveç kryedemokratit Basha në protestë kanë qenë edhe Sekretari i Përgjithshëm i PD Gazment Bardhi dhe ish deputetja Albana Vokshi të cilët për disa momente kanë krijuar tensione me policinë.

Edhe pse policia u është drejtuar që të ruajnë qetësinë Bardhi dhe Vokshi kanë vijuar të këmbëngulin që të kalojnë mes për mes rrugës tek Astiri.

"Ju po na bllokoni neve, a je në rregull mo? A mund të kalojmë nga krahu tjetër. " dëgjohet tu drejtohet Bardhi policëve.


Lajmi kryesor:

'Astiri'/ Opozita 'sfidon' ligjin! Arrestohet Klevis Balliu dhe 9 protestues, Basha: Nëse marrim 'JO' nga BE, ky është shkaku! (VIDEO)


//Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Përplasja me Bashën, jeni pro apo kundër rikthimit të Sali Berishës në krye të PD-së?×

Lajmi i fundit

John

Gjykata Evropiane: Rusia është përgjegjëse për vrasjen e kritikut të Putin, Aleksandër Litvinenkos