Momenti tronditës, makina me familjen brenda përmbyset pasi ura po ngrihej

Një familje ka përjetuar një moment të tmerrshëm, teksa po udhëtonte me makinë dhe po kalonte në një urë në lëvizje në Belgjikë. Kjo pasi ura në të cilën po kalonin u hap dhe makina filloi që të rrëshqiste pas.

Video e cila është bërë publike, në rrjetet sociale, kapi momentin kur makina u bllokua në mes të urës Marie Thumas në qytetin e Leuven në Belgjikë.

Në dukje pa paralajmërim, ura filloi të hapej në mënyrë që të lejonte një anije të kalonte. Kjo bëri që makina me të cilën udhëtonte familja të mbetej në mes të saj e paaftë për t’u rikthyer pas në kohë.

Si rezultat, ura  vazhdonte të ngrihej dhe filloi të rrëshqiste mbrapa, e më pas u përmbys.

Familja prej tre anëtarësh mbeti e bllokuar brenda automjetit të tyre dhe u nxor përfundimisht nga shërbimi zjarrfikës përpara se të dërgohej në spitalin Gasthuisberg. Fatmirësisht  askush prej tyre nuk u lëndua rëndë.

M.Q./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Era: 30/10/2021 10:13

    Me investimet e bera ne ujesjellesa do duhej qe, pas gjithe ketyre viteve, te kishim uje te mjaftueshem pa motorrpompa, qe jane ndotesit me te medhenj te ujit dhe akustike, gjithashtu dhe konsumator shtese te energjise elektrike. Reforma e ujit, ne kete pike duhet te synoje, eleminimi i pompave.

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Kush fiton më shumë bashki në zgjedhjet e pjesshme vendore Basha apo Berisha?×

Lajmi i fundit

John

Zgjedhjet në 6 bashki, Braho: Nën logon e partisë garojnë ata që zgjedh kryetari, i cili rezulton nga vërtetimi i gjykatës! Beqiri: Meta u takua me Ballën për datën, e kamufloi për t'i bërë qefin Berishës