Monika Kryemadhi e varfër si populli! Vetëm syzet e saj kushtojnë 1454 euro

Jo më larg se dje, por dhe në 5 protestat e shkuara  Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi ka vendosur në qendër të fjalës së saj gjendjen e mjerueshme që qeveria Rama ka katandisur popullin shqiptar.

Varfëria e shqiptarëve dhe papunësia ku janë zhytyr janë kryefjala e saj.  Teksa hidhet në shesh për të mbrojtur të drejtat e shqiptarëve , Monika ka harruar të heqë aksesorët e saj të denjë për një miliardere, që stonojnë keq  me gjendjen në të cilën janë shumica e protestuesve që e ndjekin nga pas. Këtë herë ranë në sy syzët e saj ekstravagante dhe më një çmim të kripur. Syzet e Monika Kryemadhit kushtojnë rreth 1454 euro.

Vlerë të cilën shqiptarët duhet të punojnë minimalisht 5 muaj për të blerë vetëm një palë syze. Garderoba e Monika Kryemadhit, vlen me shifra që shqiptarët e thjeshtë as nuk i ëndërrojnë dot. Ndërsa një palë syze i kushtojnë sa pensioni i 10 personave në qytet e 30 në fshat dhe sa ndihma ekonomike e 10 familjeve në nevojë. Ndërkohë që sipas Kryemadhit dhe bashkëshortit të saj deklarojnë se nuk kanë asnjë biznes, vetëm rroga e një deputeti nuk e justifikon një çmim të tillë.

 

/G.M./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Taiplala: 24/03/2019 00:07

  Sa naiv jeni Po jan fallco o popull

  Përgjigju
 • lola: 23/03/2019 17:01

  PO TE VJEDHESH FLORIRIN E SHTETOT AQ EURO NUK JANE GJE, ESHTE GRUAJA I ILIR FLORIRIT AJO..

  Përgjigju
 • Luli: 23/03/2019 15:49

  PO I PLASI P. ASAJ SE MOS I BLEU ME LEKT E SAJ AJO. AJO LEKEVE SI DI NUMRIN JU THONI PER AQ PAK

  Përgjigju
 • Fredi: 23/03/2019 13:48

  Edhe falas të mi japin nuk i dua. Nuk eshte stili im. Ndersa katnarja nuk ka prob I shkojne ose jo.

  Përgjigju
 • Sportisti: 23/03/2019 11:42

  Tamam lopë me syze....por lopë që kushton $1454!

  Përgjigju
 • Shoku Tari: 22/03/2019 15:32

  Po njerëzit që dalin në protestë(ata që dalin) dalin për hallet e tyre. Politika përfiton nga hallet e njerëzve madje e ka lejuar të ndodhë kështu sepse ndryshe do ishim si zvicra.nuk do dilte njëri rrugëve dhe të bridhte pas mones lulit lalit lokut edhe lo.eve te tjerë. Flm

  Përgjigju
 • Chicago: 22/03/2019 14:53

  Ka dale per popullin e shkreta se nuk kane buke te hane o zot keta qe i vene brapa jane injoran u ka premtuar ndonje pozite po do ju dali se 40 dite ri ne shishe pastaj derdhet mashtrusja renat e saj o zot ky popull po shikoji kush mer pjese ne protest

  Përgjigju
 • Tironci: 22/03/2019 14:15

  Brava Mona nuk e ha mo poplli aq kollaj mor goc..po kini kujdes ti ene Likja ..se mjaft e keni vjedh ket milet....mos u tallni se do ju bjeri ke kalamojt e juj vallaj ..

  Përgjigju
 • Shoku I banges: 22/03/2019 13:20

  Po Monika nuk e krahason veten me shqiptaret e thjeshte , sepse ka 30vjet qe "punon"pa punuar as nje dite e eshte sfilitur se gjithcka e ka fituar " me gjak" si thote vete, ka partine e families , dine te lene firma apo kompani te " padukshme" per publikun ,dine te punojne me bllok ne dore ,, dine te ngjitin nga 10shkalle njeheresh, dine te na mallengjejne se na duan shume qe edhe vetvriten per ne ,dine se vetem e vetem ata dine te qeverisin, se vetem ata do na shpjene ne Europe e nen shembullin e Monikes te blejme edhe ne keto lloj syzesh, se ata dine ti shpjene femijet tu studjojne jashte, se ne fund te fundit vetem ata dine te jetojne ne lluks , por nje gje nuk dine ose nuk duan ta dine se nuk I beson njeri, se po u largo ve shumme nga tufa te hane ujqit, nuk eshte zgjuarsi te mos kuptosh e analizosh veten e veprimet qe ben ti veshe ato ne peshore e te kuptosh nga anon , mbasssseeee e Kane fajin syzet qe nuk e lene te shohe. ne diten me diell

  Përgjigju
 • Altin: 22/03/2019 12:40

  Pse soba e Edvinit sa kushtonte? Plehra jane me PS e PD e LSI. Hajduta te pangopur

  Përgjigju
  • Tironc Tironc: 22/03/2019 16:27

   kon 30 vjet qe e kon mor ne qaf kte popull po nuk doli njoni ti fusi nji bomb ne ate parlament ene ti zhdukin nga faqa dheut nji here e mir kta gjakpirsa polikonsh kriminela me te majt e te dhjatht

 • Dritan K.: 22/03/2019 12:03

  Unë kam parë mashtrues meshkuj në jetën time. Herën e parë jam duke dëshmuar një mashtrues femër! Një situatë e rrallë. Gratë në përgjithësi punojnë për largimin e varfërisë në familje. Këtu ajo është qendra e arsyes për varfërinë!

  Përgjigju
  • Lenci: 22/03/2019 16:19

   Jo mo Tani jo. Po sudja, po ajo dentistja...apo i harrove keto. Fatekeqesisht, shumica e politikaneve (partia s'ka rendesi) ne rolet drejtuese jane atje thjesht per te vjedhur e zhvatur popullin e shkrete.

 • xreport: 22/03/2019 11:17

  nga halli e ka ska ku me i qu leket e vjedhura

  Përgjigju
  • Robi: 22/03/2019 12:39

   Nuk e keni pare si eshte tretur , si hijene e uritur per gjak,se po i vjen fundi politik

 • Sondazhi i ditës:

  Vaksinim administratës e punonjësve të qendrave tregtare deri më 31 dhjetor dhe dozë e tretë për mbi 18-vjeçarët! Jeni dakord me vendimet e Komitetit?×

Lajmi i fundit

John

Peng i burokracive, familja në Funar të Elbasanit nuk merr dëmshpërblimin për shtëpinë e shembur: Jetojmë me frikë