POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Mos i mbani asnjëherë prezervativët në xhep apo portofol, ja çfarë rrezikoni

Foto ilustruese

Shumë meshkuj mbajnë një prezervativ me vete, në raste emergjente. Gjithçka bëhet për të shmangur një shtatzëni të padëshiruar, por kjo dështon si pasojë e veprimeve tuaja.

Sipas “Metro.uk” prezervativët nuk duhen mbajtur kurrë në xhep ose xhepin e pasmë të pantallonave pasi janë dy zona relativisht të nxehta. Rrjedhimisht nxehtësia bën që prezervativët të humbasin efektin mbrojtës duke dalë kështu jashtë përdorimit. Pra herën tjetër që do të merrni një prezervativ me vete, kujdesuni që ta mbani në temperaturën e duhur, pasi në të kundërt përpjekja juaj nuk do të ketë asnjë vlerë.

 

 

 

fl.mi.
Komento

Komente

  • eli: 03/09/2018 14:11

    Kjo eshte e para por jo kryesorja.... Nje here nje djale shkon ne shtepine e te fejuares dhe aty gjen kunaten e vogel te vetme ne shtepi.Ajo ishte shume seksi dhe filloi ta provokonte kunatin e saj me menyrat qe ai nuk mund ti rezistonte dot.Ne momentin qe ajo filloi ta prekte me duar,djali u shkeput me shpejtesi dhe mori rrugen per te dale nga shtepia.Kur hapi deren sheh aty jashte nusen e tij bashke me prinderit e saj.Ata dukeshin te ekzaltuar me sjelljen e dhenderit.Pra e gjitha ishte nje loje per te pare se sa i ndershem ishte ai. Morali: Kurre mos i mbaj prezervativet me vehte,por mbaji ne makine...

    Përgjigju