'Mos ta pësojmë si në fazën e parë', trajneri i Tiranës i druhet Kastriotit! Të martën supersfida Dinamo-Teuta

Tirana-Kastrioti është një nga dy sfidat që luhen të martën për javën e 12 të Superligës. Bardheblutë që udhëheqin kampionatin vijnë pas fitores me Egnatian, ndërsa krutanët pas shkatërrimit 1-6 nga Kukësi.

“Fazën e parë kemi luajtur me Kastriotin dhe kemi dalë 1-1. Ndeshjet që duken të lehta në letër bëhen të vështira. Do vlerësim dhe përqëndrim maksimal pavarësisht pzoiciononeve ku ndodhemi sepse vlen 3 pikë,”-shprehet Orges Shehi, trajner i Tiranës.

Po të martën, Dinamo që pësoi një disfatë të thellë 5-0 nga Laçi pret në Elbasan Arena Teutën.

“Dinamo është një ekip mjaft i mirë që duhet ta vlerësojmë pavarësisht ndeshjes së fundit në Laç. Ne si Teuta hyjmë vetëm për tre pikët dhe besojmë se do ia dalim,”-tha Lorenzo Vila, futbollist i Teutës.

“Të them të drejtë nuk e kisha menduar që unë dhe Bledi Shkëmbi do përballeshim kaq herët si trajner, por besoj se Dinamo-Teuta do jetë një ndeshje e bukur,”-deklaron Renato Arapi, trajner i Teutës.

Skënderbeu-Egnatia dhe Vllaznia-Partizani janë dy ndeshjet e së mërkurës, ndërsa java e 12 e Superligës mbyllet të enjten me Kukësi-Laçi.

Ne.k./r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Sipas jush, a duhet që KFOR të marrë në kontroll veriun e Kosovës?×

Lajmi i fundit

Zjarri në Pishporo, Kreu i Emergjencave Civile: Ka përmasa të mëdha, s’ka rrezik për banesat, do bëjmë maksimumin për shuarjen e flakëve

Zjarri në Pishporo, Kreu i Emergjencave Civile: Ka përmasa të mëdha, s’ka rrezik për banesat, do bëjmë maksimumin për shuarjen e flakëve