Moska: Plani i diversantëve të Kievit për të hyrë në Belgorod dështoi

Moska: Plani i diversantëve të Kievit për të hyrë në Belgorod dështoi

Njësitë e Distriktit Ushtarak Perëndimor Rus dhe Shërbimit Kufitar "deshtuan një përpjekje të diversantëve ukrainas për të kaluar një lumë pranë Novaya Tavolzhanka dhe për të depërtuar në rajonin e Belgorodit". Kështu njoftoi sot Ministria ruse e Mbrojtjes, duke saktësuar se “kundër tyre është hedhur një predhë artilerie, duke i detyruar të tërhiqen”. 


Lajmi kryesor:

Lufta/ Belgorod, urdhër për evakuimin e civilëve! Kievi: Kjo tregon të ardhmen e Rusisë! Zelensky: Janë vrarë mbi 500 fëmijë ukrainas nga rusët


B.V/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria në krah të Kosovës, nuk mbështet qëndrimin e BE-së: Si e gjykoni?×

Lajmi i fundit

Report Tv vëzhgim në 4 gjimnaze të Tiranës, vajzat me bark jashtë dhe pantallona të shkurtra! MAS asnjë raport monitorimi për uniformat në shkollë

Report Tv vëzhgim në 4 gjimnaze të Tiranës, vajzat me bark jashtë dhe pantallona të shkurtra! MAS asnjë raport monitorimi për uniformat në shkollë