POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Mourinho rikthehet në botën e futbollit, por jo si tranjer

Foto ilustuese Jose Mourinho

Ish- tranjeri i Manchester United, José Mourinho do të organizojë shfaqjen e tij televizive në televizionin e njohur rus, RT.

56 vjeçari do të analizojë ndeshjet e Champions Leauges në programin e futbollit që do të transmetohet në televizionin rus. Këtë gjë e ka deklaruar vetë Mourinho  dhe televizioni rus, RT.

Mourinho ka pasur edhe bashkëpunime të tjera me RT, ai ka punuar si ekspert për televizionin rus, në Moskë gjatë Kupës Botërore 2018, e cila u mbajt në Rusi.

Programi i tij i ri në transmetuesin rus të financuar nga shteti do të  quhet “On the Touchline ëith José Mourinho”,she pritet të fillojë më 7 mars.Mourinho bëri angazhimin e tij të parë mediatik që kur u shkarkua muajin e kaluar, duke u shfaqur si një ekspert për transmetuesin e Katarit, Bein Sports.

Al.Çe
Komento