‘Mozaik me artistë nga e gjithë bota’, violinistja: Për më shumë shpresë dhe optimizëm! (VIDEO)

Violinistja shqiptare Lirza Zaloshnja ka bërë bashkë përmes interpretimit live nga interneti artistët nga e gjithë bota, për të përcjellë mesazhe optimiste edhe më shumë solidaritet. Vet artisja e konsideron këtë iniciativë një mënyrë që njerëzit të ndërgjegjësohen edhe të jenë të kujdesshëm për situatën ku gjendet e gjithë bota.


Lajmi kryesor:

Lufta ndaj koronavirusit bashkon artistët shqiptarë në të gjithë botën: S'ka asgjë më të rëndësishme se jeta! (VIDEO)


v.d./b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të hapet transporti publik e ai ndërqytetas?×

Lajmi i fundit

John

Nesër në parlament/ Shtyrja e pagesës së kësteve të tatimit mbi fitimin, heqja e taksës së infrastrukturës për rindërtimin, e kredia e re nga FMN!