Emërimet e para të Rrumbullakut në Policinë e Shtetit! Skënder Hitaj vendoset në krye të policisë së Durrësit, Dhimitraq Ziu transferohet në Dibër

Skënder Hitaj është emëruar drejtor i ri i policisë së Durrësit, i cili pritet që të marrë sot detyrën, mëson ekskluzivisht Report Tv. Skënder Hitaj është emri i parë i propozuar nga Muhamet Rrumbullaku, për drejtor qarku.

Hitaj, deri sot ka mbajtur postin e drejtorit të qarkut Dibër, ndërsa një karrierë prej 2 dekadash në Policinë e Shtetit. Ndërkohë drejtori i Policisë së Durrësit, Dhimitraq Ziu, është transferuar në Dibër.

ReportTv mëson se Rrumbullaku pritet të bëjë të tjera ndryshime në rang drejtorie dhe komisariate në vend.

Rumbullaku mori zyrtarisht detyrën në 8 shtator pas shkarkimit të Gledis Nanos, e ndërsa ai ka një afat prej 100 ditësh të vendosura nga kryeministri Edi Rama, me qëllim ndryshimin e metodologjisë së punës së Policisë së Shtetit.

M.Q./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • tani: 01/10/2022 20:25

  duhen hequr nga puna edhe inspektoret qe hetojne qytetaret dhe jo keqberesit...

  Përgjigju
 • Fadil: 01/10/2022 18:16

  E fillove pa lidhje edhe ti Met. Kto dy te paret jane pa lidhje. Kisha besim tek ti por me duket se edhe ti duhet te fillosh te mbash mjekerr si Gledisi por pa e lyer. Gjej njerez qe nuk jane xhepista dhe te pa afte.

  Përgjigju
 • Tim.: 01/10/2022 16:01

  Rregullo korrupsionin ne rradhe te pare.

  Përgjigju
 • Agjenti: 01/10/2022 13:03

  As he e re. Rotacion me personat e njejte

  Përgjigju
 • AltinTop: 01/10/2022 13:00

  Filloi prap merkatoja e transferimeve..

  Përgjigju
 • Labi: 01/10/2022 11:47

  Urime Drejtor Skenderit, pilic kariere, profesionist ahume i mire.

  Përgjigju
  • Toni: 01/10/2022 17:17

   Or ton. Ke duhet me zbulu Skenderi Taulant Ballen apo Tom Doshin. Akoma se ke marre vesh qe policia zbulon kur e lejne. Kryesorja nuk eshte qe zbulojn gje shefat ata organizojne.

  • Or ton: 01/10/2022 16:10

   Skenderi 2 her zevendes drejtor policie per krimin e organizuar ne elbasan dhe shkoder asnje vrasje nuk ka zbardhur ku i ka ky njeri rezultatet e shkelqyera

  • Hani: 01/10/2022 15:32

   Te fala Arjan Çelikut thuaji me shtepi te kodra Skenerit. Ha ha ha

  • Toni: 01/10/2022 13:34

   O Labi. Skenderi eshte 40 vjec. Ke me sjell drejtor sipas teje Agron Koliqin apo Tan Didin. Apo Selman Temen e ndonje agronom. Se keta jane oficeret. Ku me i gjet te tjeret. Po ta thoje emrin mund te benim ndonje gje me te propozu ty psh.

  • O labi: 01/10/2022 12:52

   Kemi 12 vjet qe shofim po te njetet drejtora kan ber pasuri sa u ka dash qefi se kuptoj pse te njejtet sepse jan konsumuar.Policia ka nevoje per fytyra te reja te paperfolur

 • Dhendri i Besnik Bekteshit: 01/10/2022 10:47

  Perjashtoni URGJENT nga rradhet e organizatrs se policise Lorenc Panganiken, drejtorin e policise Tirane. Eshte ne bordero te krimit.

  Përgjigju
  • mond: 01/10/2022 14:10

   Ore "dhëndërush",po ti sikur dhe urdhër për dr.Lencin,akoma nuk eshte zbatuar ??!! si ka mundësi?!

 • Vunoj i lire: 01/10/2022 10:42

  Hiqe ate drejtorin e Himares. Shume person i keq per Himaren

  Përgjigju
 • Ari: 01/10/2022 10:02

  Suksese krenarit. Djale korekt dhe me ekpserience

  Përgjigju
  • Toni: 01/10/2022 13:31

   Tamam Ari. Suksese Krenarit edhe Altinit e Taqit.

  • Ariii: 01/10/2022 10:59

   O ar ku e pe Krenarin ?!

 • Sondazhi i ditës:

  Mendoni se Samiti i BE në Tiranë do përshpejtojë integrimin?×

Lajmi i fundit

VIDEO/Protesta del jashtë kontrollit, Berisha qëllohet me grusht në fytyrë

VIDEO/Protesta del jashtë kontrollit, Berisha qëllohet me grusht në fytyrë