Mungoi në samitin BE-Ballkani Perëndimor në Tiranë, opozita ‘kryqëzon’ Kurtin: Idhnak, po na prish punë

Mungoi në samitin BE-Ballkani Perëndimor në Tiranë, opozita ‘kryqëzon’ Kurtin: Idhnak, po na prish punë

Mungesa e kryeministrit të Kosovës Albin Kurti në Samitin e BE-Ballkani Perëndimor në Tiranë u kritikua nga opozita në Kosovë.

Kryetari i PDK-së, Memli Krasniqi akuzoi Kurtin për papërgjegjshmëri dhe ikje nga detyrimet si kreu i qeverisë ku vendin e kishte mes liderëve të rajonit dhe jo  në ligjërata boshe e pa ndikim që zgjodhi të bëjë në shkollat e Irlandës.

Krasniqi e quan Kurtin ‘idhnak’, që vuan nga kompleksi i inferioritetit i cili nuk do të arrijë të thellojë as raportet mbarë-shqiptare jo më ato rajonale dhe evropiane.

Me këtë shmangie të Kurtit Kosova,- thotë Memli Kransiqi, nuk do të përfitojë as investime dhe as nuk do t’i hiqen sanksionet aktuale që i ka vendosur BE.

SI.E./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Jeni dakord që në Shqipëri të ndalohet përdorimi i euros për pagesa?×

Lajmi i fundit

Atentati me 3 të vrarë në Memaliaj, saga e krimeve që pasoi ekzekutimin e Aleksandër Sadikajt e Edmond Papës në 2022

Atentati me 3 të vrarë në Memaliaj, saga e krimeve që pasoi ekzekutimin e Aleksandër Sadikajt e Edmond Papës në 2022