Murrizi nxjerr listën: Ja sa ishin çmimet e ushqimeve gjatë regjimit komunist

Murrizi nxjerr listën: Ja sa ishin çmimet e ushqimeve gjatë regjimit komunist

Deputeti Myslim Murrizi dhe lista e çmimeve

Ish-deputeti Myslim Murrizi ka nxjerrë listën e çmimeve të ushqimeve gjatë regjimit komunist. Me ironi, ish-deputeti demokrat ka publikuar një listë me çmime për të cilat thotë se ishte e varur në çdo ‘supermarket’ komunist.

“Çmimet në 'supermarket' gjatë regjimit komunist. Kjo tabelë ishte e varur në çdo 'Big Market', 'Conad', 'Shpar' e në çdo 'qendër tregtare' që ekzistonte në atë kohë ku edhe qentë pushkatoheshin çdo 3 muaj.

Një tabelë kartoni në çdo dyqan pas kurrizit të shitësit që rrinte 'krekosur' me një bluzë ngjyrë blu në të zezë nga zhuli dhe e bërë me plot njolla vaji, reçeli, marmallate, etj.

Ehhhhh çfarë 'mrekullie' kanë jetuar shqiptarët për 45 vjet rresht!!!”, shkruan ai

Lista e çmimeve

Postimi i plotë i Myslim Murrizit

M.Q./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Tutu: 04/03/2023 00:11

  Ha mut oreMyslym… o shoku i mikut timm..!!

  Përgjigju
 • Iris: 01/03/2023 03:56

  Lista e cmimeve me duket shume interesante,me vlera historike,por dhe si antikuar,per ate kohe e ato kushte mendoj se eshte e pranueshme;por, per sa i takon //pushkatimit te qenve cdo 3 muaj ne pikat e shitjes//,apo paraqitja e shitesve te asaj kohe,duket qe z.Murrizi ka zhvilluar nje shije te vecante per shtremberim faktesh dhe harron se gjepura te tilla mund t'i shiten nje audience te lindur pas 90',por jo gjeneratave te mepareshme,sepse z.Murrizi,ashtu si ne e shume te tjere qe jane lindur e jetuar ne ate kohe ne mosha te ndryshme,e di shume mire qe ekipet e kontrollit te Xhaxhit te tridhnin mire edhe kur dilje deficit,apo per vjedhje, e jo me per paraqitje e sidomos kur punoje aty ku prodhoheshin e shiteshin ushqime.Dhe keto lloj ekipesh kane qene gjithemone te kontrollit shendetsor,jo nga ato te kontrollit punetor te kohes se dashurise shqipo-kineze.Z.Murrizi duhet te kete kujdes, me faktet historike nuk behet shaka!

  Përgjigju
 • Lavdosh: 28/02/2023 17:28

  Ore a mendojne keta te opozites perpara se te thon e xhevahire? Ku do te dali ky birbo me keto idiotesira? A behet opozita duke krahasuar domated me mollet apo dy kohe te ndryshme?

  Përgjigju
  • Muzaka i Ri: 28/02/2023 19:39

   Ky eshte nje kodosh qe i duket vetja I zgjuar, jane fis i madh murrizet dhe nuk eshte se kan perfituar pake dhe njerzit e ketij koke lopes,por keta kane zbatuar proverbin po nuk dite te fshehesh mos vidh, dhe e shan regjimin ky se dhe me shkolle e beri.

 • Sondazhi i ditës:

  Ndryshe nga biznesi i vogël profesionet e lira do të tatohen, si ju duket?×

Lajmi i fundit

Tuneli në gjykatën malazeze, të dyshuar 4 shtetas serb

Tuneli në gjykatën malazeze, të dyshuar 4 shtetas serb