Myrto Uzuni 'në modë', 12 milionë euro për sulmuesin e Kombëtares! Beratasin e duan në Premier League

Myrto Uzuni 'në modë', 12 milionë euro për sulmuesin e Kombëtares! Beratasin e duan në Premier League

Myrto Uzuni

Myrto Uzuni është emri më i lakuar nga futbollistët shqiptar, të paktën për momentin. 14 golat e tij në La Liga 2 me Granadan kanë bërë që për beratasin të ketë interes nga disa klube. Së fundmi mediat turke bëjnë me dije se Gallatasaray ka kërkuar informacion te Granada për 27-vjeçarin, me spanjollët që i kanë vendosur çmimin shqiptarit.

Për ta lënë të lirë në janar, spanjollët dëshirojnë 12 milionë euro, duke mos dashur të privohen nga golashënuesi më i mirë i tyre. Kësisoj gjiganti turk duket se është tërhequr për momentin, teksa emri i Uzunit qarkullon edhe te Leeds në Premier League.

Forma e mirë e këtij sezoni dhe të qenit vendimtar para porte, bëjnë që Uzuni të ketë shumë kërkesa në merkato. Kujtojmë se këtë të shtunë Uzuni shënoi dopietë pas kthimit nga dëmtimi, duke i dhënë tri pikë me vlerë Granadas që është në garë për ngjitjen në La Liga. Kujtojmë se beratasi u bashkua me spanjollët një vit më parë nga Ferencvaros (Hungari) për 4 milionë euro.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Lidhjet ruse të Monika Kryemadhit, a duhet që drejtësia të nisë hetimet?×

Lajmi i fundit

Mero Baze: Dy probleme morale nga pazaret e drejtuesve të PD me Berishën

Mero Baze: Dy probleme morale nga pazaret e drejtuesve të PD me Berishën