Namik Dokle 'thur' vargje për vajzën mjeke në Itali: Dhe unë pres telefonatën, t'i dëgjoj zërin e t'më thotë 'Jam mirë babushi, po luftojmë'

Namik Dokle 'thur' vargje për vajzën mjeke në Itali: Dhe unë pres telefonatën, t'i dëgjoj zërin e t'më thotë 'Jam mirë babushi, po luftojmë'

TIRANË - Politikani Namik Dokle ka ndarë publikisht historinë e vajzës së tij Manjolës, e cila është mjeke në Itali, në frontin e parë të luftës ndaj COVID-19, në shtetin fqinj që po pëson humbje të mëdha në jetë njerëzish. 

"Telefonata e mëngjesit

E pres me padurim, gati në ankth. T’i dëgjoj zërin që të më
thotë, si çdo ditë tjetër: “Jam mirë, babushi, po luftojmë!
Kujdesuni për njëri-tjetrin.” E pres edhe tani... Kanë kaluar
14 orë pa pushuar që ajo po kujdeset për 36 të sëmurë, gjashtë
prej të cilëve në terapi intensive...Dhe unë pres...pres...pres..."

Vajza tjetër e tij, është mjekja gjinekologe Anika Dokle, por ish-deputeti ka zgjedhur të shkruajë disa radhë në rrjetin social Facebook, për vajzën që ka larg syze dhe që po përballet nga dita në ditë me rrezikun.

Manjola Dokle

G.M./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • ffgg: 28/03/2020 13:01

  po shyqyr qe kishe leke e cove ne itali e ele ne itali ktu vl

  Përgjigju
 • Nuk e di gjithe ky shqetesim: 28/03/2020 10:20

  Por me shpresen qe nje dite do te ringjallemi ne Jeten e re dhe te pavdekshme... Bibila. JEZUESI ...

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Reforma territoriale, mendoni se ndarja aktuale në 61 bashki është në rregull?×

Lajmi i fundit

Miratohet rezoluta për dënimin e masakrës së Srebrenicës, maxhorancën bashkon votat me opozitën, 133 deputetë pro, asnjë kundër

Miratohet rezoluta për dënimin e masakrës së Srebrenicës, maxhorancën bashkon votat me opozitën, 133 deputetë pro, asnjë kundër