NATO: Retorika e kërcënimit bërthamor nga Moska është e rrezikshme dhe e papërgjegjshme

NATO thotë se retorika e kërcënimit bërthamor nga Moska është e rrezikshme dhe e papërgjegjshme.  

"NATO vazhdon të monitorojë nga afër situatën", tha një zëdhënës i Aleancës Atlantike, duke shtuar se nuk ka parë ndonjë ndryshim në qëndrimin bërthamor të Rusisë. 

Zëdhënësi i NATO-s më pas e përkufizoi referencën për praninë e armëve bërthamore në vendet aleate si "totalisht mashtruese" duke shtuar se veprojnë në përputhje të plotë me detyrimet e tyre ndërkombëtare.


Lajmi kryesor:

Lufta/ Putin: Kaloni të gjitha linjat e kuqe me armë në Kiev! SHBA: Armët bërthamore ruse në Bjellorusi? Nuk e dimë


/LR/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria luan ndaj Italisë sfidën e parë në Euro 2024, kush fiton?×

Lajmi i fundit

Sot Shqipëri-Itali/ Tifozët 'kuq e zi' këndojnë bashkë me italianët himnin e Italisë

Sot Shqipëri-Itali/ Tifozët 'kuq e zi' këndojnë bashkë me italianët himnin e Italisë