Ndahet nga jeta Sherif Merdani, Basha: Zëri i tij kumboi fort në errësirën e regjimit

Kreu i PD, Lulzim Basha ka shprehur ngushëllimet  për ndarjen nga jeta të artistit Sherif Merdani. Basha shkruan se ai ishte një nga artistët më të spikatur, ku zëri i tij kumboi fort në errësirën e regjimit dhe të burgjeve të komunizmit.

"Me trishtim mësova lajmin e ndarjes nga jeta të artistit të njohur Sherif Merdani. Sherifi ishte një nga artistët më të spikatur të brezit të tij. Zëri dhe arti i tij kumboi fort dhe në errësirën e regjimit dhe të burgjeve të komunizmit në të cilat ai kaloi 16 vite të jetës. I shpreh ngushëllimet më të thella familjes, të afërmve, miqve dhe të gjithë komunitetit të artistëve shqiptarë që sot humbën të afërmin dhe mikun e tyre! Shpirti i tij u prehtë ne paqe", shkruan Basha.

 

 


Lajmi kryesor:

Arti në Zi! Ndahet nga jeta Sherif Merdani! Rama: Lamtumirë! Meta: Vuajti pse guxoi të jepte një dritë shprese! Basha: Zëri i tij kumboi fort në errësirën e regjimit


I.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Takimi i 7 mes dy qeverive Shqipëri-Kosovë dhe 16 marrëveshjet e nënshkruara i konsideroni:×

Lajmi i fundit

John

Merr fund historia e një 'njolle të zezë' të shtetit shqiptar, mbyllet burgu i Zaharisë, nis transferimi i 319 personave të sëmurë! Shkojnë në Shënkoll