Ndahet nga jeta Sherif Merdani, Meta: Kaloi kalvar vuajtjesh pse guxoi të jepte një dritë shprese

Presidenti Ilir Meta ka shprehur ngushëllimet  për ndarjen nga jeta të artistit Sherif Merdani. Meta shkruan se ai kaloi një kalvar të gjatë vuajtjesh pse guxoi të jepte një dritë shprese, nëpërmjet artit të tij në periudhën më të errët për vendin.

"Këngëtari i lirisë, Sherif Merdani u nda sot prej nesh duke lënë pas shumë dhembje. I burgosur politik, së bashku me të tjerë artistë të mëdhenj pas Festivalit të 11-të të muzikës së lehtë shqiptare, ai kaloi një kalvar të gjatë vuajtjesh pse guxoi të jepte një dritë shprese, nëpërmjet artit, në periudhën më të errët për vendin. Ngushëllime familjes dhe komunitetit të artistëve për këtë humbje të pazëvendësueshme! I paharruar kujtimi i Sherif Merdanit!

"...Dhe me diellin çdo mëngjes, po, po,

'Let it be', kam për të kënduar", shkruan Meta.


Lajmi kryesor:

Arti në Zi! Ndahet nga jeta Sherif Merdani! Rama: Lamtumirë! Meta: Vuajti pse guxoi të jepte një dritë shprese! Basha: Zëri i tij kumboi fort në errësirën e regjimit


I.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Takimi i 7 mes dy qeverive Shqipëri-Kosovë dhe 16 marrëveshjet e nënshkruara i konsideroni:×

Lajmi i fundit

John

LSDM pranon dorëheqjen e Zoran Zaev, më 12 dhjetor mbahen zgjedhjet për kreun e ri të partisë