Ndarja nga jeta e aktorit Guljelm Radoja, drejtori i spitalit 'Shefqet Ndroqi': Kishte dy faktorë risku! Duhej ta kishte kuptuar sëmundjen në kohë

Ndarja nga jeta e aktorit Guljelm Radoja, drejtori i spitalit 'Shefqet Ndroqi': Kishte dy faktorë risku! Duhej ta kishte kuptuar sëmundjen në kohë

Drejtori i spitalit “Shefqet Ndroqi”, Perlat Kapisyzi

Drejtori i spitalit “Shefqet Ndroqi”, Perlat Kapisyzi, ndërsa foli për ndarjen nga jeta të aktorit të njohur, Guljelm Radoja, tha se kishte dy faktorë risku që ndikuan në përkeqësimin e gjendjes së tij shëndetësore.

I ftuar në "Real story", Kapisyzi u shpreh se aktori kishte hipertension dhe pak mbipeshë. Po ashtu ai u shpreh se Radoja duhej ta kishte kuptuar në kohë sëmundjen, pasi monitorimi dhe kujdesi në kohë ka shumë rëndësi.

 “Gjendja e Guljelm Radojës ishte e rëndë. Covid është i pabesë dhe si i tillë kapet pak me vonesë. Guljemi u mjekua në Spitalin e Durrësit, pati një përmirësim, pastaj vetëm kur lajmëruan se do e sjellim se është intubuar.

Kishte hipertension dhe pak mbipesha, që ishin faktorë risku. Ka edhe të rinj, që ndërrojnë jetë pa sëmundje shoqëruese. Duhej ta kishte kuptuar në kohë. Ka shumë rëndësi monitorimi dhe kujdesi në kohë”, u shpreh Kapisyzi.

Aktori Guljelm Radoja nuk ia doli që të fitonte betejën me koronavirusin ku sot mbylli sytë përgjithmonë. Prej gati një muaj ai ishte infektuar me COVID, ku gjendja e tij u përkeqësua për pasojë ditën e djeshme u shtrua te spitali 'Shefqet Ndroqi', por nuk mundi ta fitonte betejën me këtë virus të pabesë. Lajmi u konfirmuar sot nga djali i tij, pianisti Red Radoja. 

Kolegët e tij bën apel për ta dërguar për kurim jashtë shtetit, por gjendja e tij shëndetësore nuk ia lejonte.  Radoja "do të bashkohet" me artistët e tjerë që COVID-i i mori jetën si Muharrem FejzoArben BajoKoço Devole apo edhe Kujtim Prodani.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Fansja: 05/05/2021 22:23

    E paste te blerte lendinen ky artist me sy e shpirt te bukur.

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria mbetet me një Gjykatë Apeli në Tiranë, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

VIDEO/ Gafë e rëndë nga Kumbulla, Cremonese eliminon Romën nga Kupa e Italisë

VIDEO/ Gafë e rëndë nga Kumbulla, Cremonese eliminon Romën nga Kupa e Italisë